استخدام افسر و درجه دار در نیروی انتظامی (دیپلم – لیسانس – فوق لیسانس)

استخدام افسر و درجه دار در نیروی انتظامی (دیپلم – لیسانس – فوق لیسانس)
رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا جزئیات جذب نیرو در مقاطع مختلف برای درجه‌داری و افسری در نیروی انتظامی را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار محمدحسین ایرانمنش درباره شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی جذب درجه دار و افسر دانش آموخته در سال 97 اظهار داشت: استخدام در نیروی انتظامی با در نظر گرفتن شرایط “عمومی” و “اختصاصی” (برای داوطلبان مرد) صورت می‌گیرد، یعنی متقاضی باید حائز شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده باشد.

وی افزود: اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ولایت مطلقه فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آنها از جمله این شرایط عمومی است.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا افزود: عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی در زمان تقاضای استخدام، عدم محکومیت و محرومیت از خدمات دولتی، نداشتن سوء پیشینه کیفری، عدم اعتیاد به مواد مخدر، داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر به تأیید معاونت بهداری ناجا و همچنین داشتن شرایط تحصیلی و تخصصی لازم از دیگر شرایط عمومی است.

وی تأکید کرد: از بین جوانان مومن، معتقد، انقلابی، با انگیزه و علاقه‌مند به نیروی انتظامی، افراد برای استخدام و به کارگیری در رده‌های تخصصی و معاونت‌های مختلف ناجا، گزینش می‌شوند.

این مقام عالی انتظامی در پاسخ به این سوال که در طول سال چند نوبت جذب انجام می‌شود، گفت: متناسب با سهمیه‌های جذب و با هدف به کارگیری “بهترین‌ها” روند استخدامی به صورت مستمر در طول سال انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای خانواده‌های نیروهای مسلح و جانبازان و اعضای بسیج امتیازی وجود دارد؟ بیان کرد: خانواده‌های نیروهای مسلح، جانبازان و بسیج از تسهیلات پیش بینی شده در قانون بهره مند می‌شوند و در شرایط مساوی از اولویت جذب برخوردارند.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا در پاسخ به این سوال که آیا جذب به صورت سراسری است یا هر معاونتی گزینش جداگانه‌ای دارد، مطرح کرد: جذب به صورت بومی و استانی بوده و متقاضیان در پایگاه اینترنتی گزینش ثبت نام و گزینش استان‌ها نیز پس از بررسی‌های لازم در صورت داشتن شرایط نسبی به فراخوان داوطلبان اقدام می‌کنند، ظرفیت پذیرش برابر سهمیه ابلاغی هر سال و به تفکیک استانی می‌باشد.

* شرایط اختصاصی جذب داوطلبان مرد

سردار ایرانمنش در ادامه و در تشریح شرایط اختصاصی جذب داوطلبان مرد خاطر نشان کرد: برای مقطع پیمانی پنج ساله (درجه داری)، متقاضیان (مرد) با مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (ریاضی، تجربی، انسانی و معارف) باید دارای حداقل معدل 14 باشند، همچنین برای مقطع پیمانی پنج ساله افسری(دانش آموخته مرد نیز با مدرک لیسانس و فوق لیسانس) داشتن حداقل معدل 14 الزامی است.

وی ادامه داد: برای مقطع پیمانی پنج ساله (درجه داری مرد) سن باید 18 سال و پیمانی پنج ساله افسری (دانش آموخته مرد) در مقطع لیسانس شرط سنی 22 سال و فوق لیسانس 24 سال در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز گزینش و استخدام ناجا با بیان اینکه دارا بودن حداقل 170 سانتی‌متر قد از الزامات روند گزینش و استخدام نیرو برای پلیس است، ادامه داد: برای افراد با 18 سال سن، در صورت داشتن برخی شرایط، 2 سال به شرط سنی اضافه می‌شود؛ بر مبنای این تصمیم، برای هر متقاضی در صورت دارا بودن یکی از موارد زیر 2 سال به سن داوطلب اضافه می‌شود که این شرایط شامل دارندگان کارت پایان خدمت وظیفه عمومی، بسیجیان فعال یا پلیس افتخاری، خانواده جانبازان (بالای 35 درصد)، نخبگان و استعداد برتر، دارندگان مقام کشوری و بین المللی در رشته‌های ورزشی، علمی و حافظان قرآن کریم است.

ایرانمنش با اشاره به تبصره 2 در قانون جذب، گزینش و استخدام نیرو برای پلیس ادامه داد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز برابر قانون از تسهیلات سنی پیش بینی شده بهره مند خواهند شد.

وی یادآور شد: در روند گزینش و استخدام ارائه مدرک نظام وظیفه (دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت، گواهی اشتغال به خدمت سربازی، کارت پایان خدمت، گواهی اشتغال به تحصیل و یا معافیت غیرپزشکی) الزامی است.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه حداقل معدل کل دیپلم و یا پیش دانشگاهی برای کلیه رشته‌ها نمره 14 است، یادآور شد: ثبت نام داوطلب استخدام با آخرین مدرک تحصیلی آنان صورت می‌پذیرد.

شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

استخدام مدیر هتل ترجیحا مسلط به زبان عربی در تهران

س اردیبهشت ۱۱ , ۱۳۹۷
استخدام مدیر هتل ترجیحا مسلط به زبان عربی در تهران به مدیر هتل ترجیحا مسلط به زبان عربی در تهران نیازمندیم. متقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند. تلفن: 02165360241,09305532492 منبع: ای استخدام — هُتِل یا مهمانخانه[۱] نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که معمولاً برای مدت […]
پذیرش هتل مسلط به زبان عربی ترجمه عربی

خدمات شرکت ناسار