خانه / گردشگری سلامت ناسار / شوید، گزنه و «گالگا» دوای درد دیابتی ها

شوید، گزنه و «گالگا» دوای درد دیابتی ها

گیاه گالگا

شوید، گزنه و «گالگا» دوای درد دیابتی ها

ویستا/ دیابت یا مرض قند، بیماری است که با پیشرفت آن، تمام ارگان‌های بدن تحت تأثیر قرار می‌گیرند بنابراین کنترل این بیماری اهمیت بسزایی دارد و امروزه استفاده از گیاهان دارویی برای کنترل این بیماری بسیار مطرح است.

دکتر عباس حاجی آخوندی، متخصص طب سنتی و گیاهان دارویی گفت: یکی از داروهایی که امروزه وارد بازار دارویی ایران و دنیا شده است، داروی گالگا است که از گیاهی به همین نام استخراج شده است. نام دیگر گیاه گالگا، شیرافزا است و داروی تهیه شده از این گیاه، نقش بسزایی در کنترل و پیشگیری از دیابت دارد.
وی ادامه داد: از دیگر گیاهان دارویی کنترل کننده قند خون و دیابت می توان به شوید اشاره کرد علاوه بر اثربخشی در کاهش چربی خون، برای کنترل قند هم موثر است که ماده مؤثر گیاه شوید به صورت افشره در دسترس است و در کاهش قند خون بسیار مفید واقع می‌شود. گیاه گشنیز هم دارای ماده مؤثری برای کاهش قند خون یا دیابت است که در مورد گشنیز هم ماده مؤثره آن به صورت افشره یا قطره در دسترس است.
دکتر حاجی آخوندی گفت: در بین عرقیات، می‌توان به عرق گزنه اشاره کرد که موجب کاهش قند خون می‌شود و عصاره این گیاه به صورت عرق وجود دارد و مصرف آن مفید و اثربخش در کاهش قند خون و کنترل دیابت است.

درباره ی شرکت گردشگری سلامت ناسار

همچنین ببینید

درست کردن دمنوش سیب

درست کردن دمنوش سیب

درست کردن دمنوش سیب طرز تهیه دمنوش سیب: پوست سیب را گرفته و آن را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *