شناسه خبر : 10726
  پرینتخانه » اطلاعات عمومی 1787 بازدید | ارسال توسط :

جشن خداحافظی با مجردی چیست ؟

جشن خداحافظی با مجردی جشن خداحافظی با مجردی جشنی است که برای شخصی که قرار است به زودی ازدواج کند گرفته می شود تا برای آخرین بار کارهایی که احتمالا نمی تواند بعد از ازدواج انجام دهد را در یک جشن به همراه دوستان نزدیک خود انجام دهد. معمولا این جشن ها به همراه انواع […]

جشن خداحافظی با مجردی چیست ؟

جشن خداحافظی با مجردی
جشن خداحافظی با مجردی جشنی است که برای شخصی که قرار است به زودی ازدواج کند گرفته می شود تا برای آخرین بار کارهایی که احتمالا نمی تواند بعد از ازدواج انجام دهد را در یک جشن به همراه دوستان نزدیک خود انجام دهد. معمولا این جشن ها به همراه انواع تفریحات است و همه سعی می کنند به فردی که می خواهد ازدواج کند خوش بگذرد و گاهی با نوشیدن شراب و رقص نیز همراه است.
معادل این جشن به انگلیسی:bachelor party
I just had some thoughts about the bachelorette party.
معادل این جشن به عربی: حفل تودیع العزوبیة:

 

 

حفلة توديع العزوبية هي حفلة تقام للمقدم على الزواج بعد فترة قصيرة ليحصل على فرصته الأخيرة كلية لممارسة نشاطات قد لا توافق شريكه الجديد أو أحيانًا لقضاء بعض الوقت مع أصحابه. حفلة توديع العزوبية ربما تحتوي نشاطات غير معتادة بالنسبة للحفلات العادية (حتى شرب الكحوليات ولعب القمار) كالذهاب إلى ناد تعرِ أو تأجير راقصة تعرِ.
شبیه به این جشن در برخی شهرهای ایران نیز برگزار می شود
یکی از سنت‌هایی که در سایر نقاط ایران کمتر مشابه آن دیده می‌شود مراسمی است که یک شب قبل از عروسی یعنی همزمان با جشن حنابندان اجرا می‌شود و چون در خانه داماد برپاست، به آن حنابندان نمی‌گویند، چراکه حنابندان مخصوص مراسمی است که یک شب مانده به جشن عروسی در خانه عروس برگزار می‌شود. نام این مراسم که همزمان با حنابندان در خانه داماد برگزار می‌شود، در ترکی «ییقیناق» است به معنای گردهمایی. اهمیت این سنت از آنجاست که در آن داماد تمام دوستان دوره مجردی خود را دعوت می‌کند تا یک شب قبل از ازدواج و تأهل، با آنان و دنیای مجردی خداحافظی کند. این مراسم که عموما شلوغ‌تر و پرهیجان‌تر از سایر مراسم عروسی است، با استقبال بیشتری از سوی جوانان مواجه می‌شود. مصادف با این مراسم در خانه عروس سنت دیگری اجرا می‌شود و آن حنابندان است که در آن طایفه داماد طبقی از پیش آماده که حنا در آن قرار دارد به خانه عروس می‌برند و بر دستان عروس حنا می‌گذارند تا رنگ سرخ و نشان تاهل را بر دستان او بگذارند.

گودبای پارتی چیست

گودبای مجردی

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.