خانه / گوناگون / آیا می دانستید پیتزا در اصل یک غذای ایرانی است؟
فواید پیتزا
پیتزا - فست فود - غذا خوردن زن

آیا می دانستید پیتزا در اصل یک غذای ایرانی است؟

آیا می دانستید پیتزا در اصل یک غذای ایرانی است؟

تکناز/ از آمدن پیتزا به ایران مدت زیادی نگذشته است ولی به دلیل استقبال ایرانیان٫ خیلی زود این غذا در کشور ما گسترش یافت اما جالب است بدانید پیتزا اصلا یک غذای ایرانی است.
۲۵۰۰ سال پیش سربازان ایرانی در میدان جنگ روی سپر های فلزی خود پیتزا می پختند. آن ها خمیری را روی سپر های خود پهن می کردند سپس مقداری خرما و پنیر(احتمالا سبزی) روی آن می پاشیدند.
سربازان یونانی پختن پیتزا را از ایرانیان یاد گرفتند و آن را به سرزمین های غربی برد ند. این غذا به سرعت در آن سرزمین ها رواج یافت و مورد استفاده قرار گرفت. مردم ایتالیا هم نیز مانند بقیه از این خوراک تازه استفاده کردند.
پیتزا مدت زیادی عذای فقیران بود در این مدت ایتالیایی ها پنیر را از پیتزا حذف کرده بودند و به جای خرما از عسل روغن زیتون و سبزیجات استفاده می کردند.
۱۱۵ سال پیش٫ یک آشپز درباری به نام رافائل اسپوزیتو دوباره پنیر را به پیتزا برگرداند و این بار گوجه را هم به آن اضافه کرد. ملکه مارگریتا (ملکه ایتالیا) از این غذا بسیار خوشش آمد و آرام آرامهمه مردم به آن علاقه پیدا کردند. به این ترتیب پیتزا با پنیر نه تنها در ایتالیا بلکه در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.
چند سالی است که پلی این غذای خوشمزه به ایران هم باز شده است و البته بهتر است بگوییم پیتزا به زادگاه خود برگشته است.

درباره ی شرکت گردشگری سلامت ناسار

همچنین ببینید

ورود به تلگرام بدون نصب برنامه عضویت در کانال تلگرام شرکت

درآمد تلگرام از کجاست؟

درآمد تلگرام از کجاست؟ دنیای اقتصاد نوشت : درآمد تلگرام از کجاست؟ این سوالی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *