خانه / گوناگون / آزمون جذب روحانی برای عتبات عالیات – ثبت نام اینترنتی (تسلط به زبان عربی)

آزمون جذب روحانی برای عتبات عالیات – ثبت نام اینترنتی (تسلط به زبان عربی)

حوزه - روحانی

آزمون جذب روحانی برای عتبات عالیات – ثبت نام اینترنتی(تسلط به زبان عربی)

در حج و زیارت استان گلستان از ثبت‎نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات خبر داد و گفت: ثبت‎نام اینترنتی از ۱۳ تا ۲۸ آذرماه جاری انجام می‎شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام عباس دارویی امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: آزمون سراسری جذب روحانیون برای کاروان‎های عتبات عالیات ۲۹ بهمن ماه جاری برگزار می‎شود.
وی هدف از برگزاری این آزمون را در جذب و گزینش روحانیون برشمرد و تصریح کرد: تاکنون به منظور جذب روحانیون و مداحان کاروان‎های حج و عتبات عالیات حدود پنج آزمون برگزار شده است.
فعالیت‎های ‎فرهنگی جزو اولویت‎های حج و زیارت است
مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان با اشاره به اینکه شرکت‎کنندگان در آزمون باید حداقل ۲۷ سال و حداکثر ۵۵ سال داشته باشند، افزود: یکی از شرایط ثبت‎نام در این آزمون داشتن گواهینامه پایان دروس شفاهی و کتبی پایه هفتم از حوزه‎های علمیه مشهد، قم و اصفهان است.
دارویی؛ تأهل و معمم بودن را از دیگر شرایط ثبت‎نام و شرکت در این آزمون ذکر کرد و گفت: متقاضیان شرکت در ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات پس از ثبت‎نام اینترنتی باید مدارک خود را به دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان تحویل دهند.
وی در خصوص منابع آزمون جذب روحانیون بیان کرد: متقاضیان شرکت در آزمون در راستای احکام فقهی، تاریخ اسلام، عقاید، اماکن و اطلاعات مورد سنجش قرار می‎گیرند.
دارویی با اشاره به اینکه فعالیت‎های اجرایی و فرهنگی از اولویت‎های دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت است، ابراز کرد: با توجه به اینکه برنامه‎های فرهنگی از طریق روحانیون و مداحان اهل بیت(ع) در کاروان‎های زیارتی انجام می‎شود باید در گزینش آنها دقت نظر بیشتری صورت بگیرد.
دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گلستان در سال ۱۳۸۹ راه‎اندازی شد
مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان گفت: دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان گلستان در سال ۱۳۸۹ راه‎اندازی شد و فعالیت‎های مختلفی در زمینه‎های فرهنگی در حال انجام است.
به گفته دارویی؛ ثبت‎نام اینترنتی ششمین دوره آزمون جذب روحانیون عتبات عالیات از ۱۳ لغایت ۲۸ آذرماه جاری انجام می‎شود.

درباره ی شرکت گردشگری سلامت ناسار

همچنین ببینید

تصفیه حساب یا تسویه حساب کدام صحیح است

تصفیه حساب یا تسویه حساب کدام صحیح است

تصفیه حساب یا تسویه حساب کدام صحیح است در مسائل مالی تصفیه حساب درست است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *