شناسه خبر : 5574
  پرینتخانه » روش تحقیق, معرفی و دانلود کتاب 333 بازدید | ارسال توسط :

دانلود کتاب درآمدی بر روش پژوهش علمی: فرایند تدوین پایان نامه و دفاع از آن نویسنده: علی اصغر پورعزت

دانلود کتاب شیوه نگارش پایان نامه درآمدی بر روش پژوهش علمی: فرایند تدوین پایان نامه و دفاع از آن نویسنده: علی اصغر پورعزت برای دانلود مستقیم اینجا کلیک کنید رساله پژوهشی، مهمترین دستاورد علمی هر دانش پژوهی است که با انگیزه کسب مهارتهای آموزشی و پژوهشی، وارد دوره های تحصیلات تکمیلی میشود. این رساله بازنمای […]

دانلود کتاب درآمدی بر روش پژوهش علمی: فرایند تدوین پایان نامه و دفاع از آن نویسنده: علی اصغر پورعزت

دانلود کتاب شیوه نگارش پایان نامه

درآمدی بر روش پژوهش علمی: فرایند تدوین پایان نامه و دفاع از آن
نویسنده: علی اصغر پورعزت

برای دانلود مستقیم اینجا کلیک کنید

رساله پژوهشی، مهمترین دستاورد علمی هر دانش پژوهی است که با انگیزه کسب مهارتهای آموزشی و پژوهشی، وارد دوره های تحصیلات تکمیلی میشود. این رساله بازنمای بسیاری از توانمندیها، ظرفیتها و قابلیتهای دانش پژوه است و هر چند به لحاظ مشارکت استادان راهنما و مشاور و داور وی، میتوان آن را کاری گروهی تلقی کرد. اعتبار علمی هر رساله پژوهشی، در گرو اعتبار علمی یافته های پژوهشی مبنایی آن است؛ ضمن این که واضح است که هر پژوهش علمی، تحت تأثیر ساخت منطقی گزاره های ابتدایی یا مبنایی خود قرار میگیرد. بنابراین، دانشجو باید قبل از تدوین رساله، درباره اهمیت و مراتب استحکام منطق زیربنایی پژوهش و ارزش دستاوردهای علمی خویش بیاندیشد و سپس به رعایت نکات ظاهری تدوین رساله بپردازد.
این کتاب که ویرایش اول آن صرفا به صورت الکترونیکی منتشر شد و این نسخه آن، هم به صورت الکترونیکی و هم به صورت چاپی در دسترس پژوهشگران قرار میگیرد، با هدف کاهش رنج پژوهش برای پژوهشگرانی نگارش یافته است که با انگیزه دانش پژوهی و حقیقتیابی، به تدوین رسالۀ پژوهشی خود همت می گمارند، ولی مسیر و راه پژوهش را نمی دانند. به ویژه انگیزه نویسنده از نگارش این کتاب و انتشار گسترده و رایگان آن به صورت الکترونیکی، آن بود که از رنج هموطنان خود در مسیر پژوهش بکاهد. این هدف و تجربه دانش اندوزی در محضر استاد دکتر علی رضائیان، به جهت طرح ایده، سلولگرایی ایشان در تدوین کتب رفتار سازمانی و تجربه نسبتا موفق تدوین کتابهای کوچک و مختصر نگارنده او را برآن داشت که این تجربه را به تدوین کتابهای کوچک آموزشی در قلمرو “روششناسی و روش پژوهش” تسری دهد.

حق تکثیر: انتشارات میدانچی ، ۱۳۹۳

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.