خانه / زبان عربی / سریال‌های ترکیه‌ تهدید جدی برای زبان و هویت عربی است

سریال‌های ترکیه‌ تهدید جدی برای زبان و هویت عربی است

سریال‌های ترکیه‌ تهدید جدی برای زبان و هویت عربی است
پس از ممنوعیت پخش سریال‌های ترکیه‌ای توسط عربستان سعودی، دانشگاه الازهر نیز به ‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز دینی جهان اهل سنت اعلام کرد که سریال‌های ترکیه‌ای تهدید جدی برای عموم مردم است و به فرهنگ مصر و زبان و هویت عربی ضربه می‌زند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یوسف عامر نائب رئیس دانشگاه الازهر و از ناظران مرکز ترجمه این دانشگاه در سمینار «نقش مرکز ترجمه الازهر در نشر فرهنگ اسلامی» با اشاره به اینکه هویت عربی در معرض تهدید قرار دارد، بر محافظت از دین، هویت و زبان عربی تأکید کرد و گفت: سریال‌های ترکیه‌ای و هندی تهدیدی بر ثبات مصر هستند. این سریال‌ها تهدید جدی برای عموم مردم است و به فرهنگ مصر و زبان و هویت عربی ضربه می‌زنند. در این راستا همگان باید از هویت و زبان و دین و وطن عربی در برابر این هجمه محافظت کنند.

گفتنی است، یک ماه پیش گروه رسانه‌ای «ام‌.بی‌.سی» به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز خصوصی پخش فیلم و سریال جهان عرب وابسته به عربستان سعودی اعلام کرده بود که بر اساس برخی دستورات، پخش سریال‌های ترکیه‌ای در شبکه‌های تلویزیونی وابسته به این گروه متوقف شده است.

 

عشقِ ممنوع (به ترکی استانبولی: Aşk-ı Memnu) یک مجموعه تلویزیونی دراماتیک-رومانتیک ترکیه‌ای است. این سریال به سفارش کانال دی ترکیه و توسط آی یاپیم در دو فصل برای این کانال تولید شد. این سریال، عشق ممنوعه دو نفر که در خانه‌ای در استانبول اقامت دارند را روایت می‌کند. این سریال بر پایه رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌است.

درباره ی شرکت گردشگری سلامت ناسار

همچنین ببینید

آهنگ عربی با متن / ترانه زیبای عربی ماهر زین به نام رمضان با متن

ترانه زیبای عربی ماهر زین به نام رمضان با متن

 ترانه زیبای عربی ماهر زین به نام رمضان با متن برای مشاهده ویدئو از قسمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *