خواص بی نظیر سرکه برای تمیز کردن ماشین

خواص بی نظیر سرکه برای تمیز کردن ماشین

منبع: چرخان

۱- از سرکه می‌توان برای پاک کردن برچسب‌هایی که برروی سپر یا بدنه خودرو وجود دارند و به راحتی پاک نمی‌شوند، استفاده کرد. حتی بعضی مواقع یکسری لکه‌های رنگی که در اثر برخورد با اشیاء یا موانع خارجی بر روی سپر ایجاد شده‌اند، با سرکه، مخصوصا نوع سفید آن، از بین می‌روند.
۲- اگر مقدار مساوی از آب و سرکه را باهم ترکیب کنید، می‌توان از آن برای تمیز کردن فضای داخل کابین خودرو استفاده کرد. در این حالت بدون نیاز به استفاده از مواد مضر و خطرناک برای سلامتی، مثل براق کننده‌های شیمیایی، می‌توانید با یک ترکیب طبیعی و سالم، نتیجه‌ای مشابه را کسب کنید.
۳- همان‌طور که برای داشبورد و لوازم داخل کابین می‌توان از سرکه بهره‌مند شد، این مایع برای قسمت بیرونی و بدنه نیز قابل استفاده است. سرکه خالص برای درخشان‌تر شدن قطعات کرومی بدنه گزینه خوبی محسوب می‌شود.
۴- اگر فضای داخل کابین خودروی شما بوی نامطبوعی به خود گرفته و این مسئله شما را آزار می‌دهد، می‌توانید از سرکه خالص برای از بین بردن آن استفاده کنید. بدین منظور کافی است شب هنگام و بعد از اتمام کار خود با خودرو، یک کاسه پر از سرکه را در داخل خودرو بگذارید. صبح روز بعد وقتی درب خودرو را باز کنید دیگر از بوی نامطبوع خبری نخواهد بود.
۵- یکی دیگر از کاربردهای مفید سرکه در خودرو، استفاده به‌عنوان یک لایه محافظ دربرابر یخ زدگی است. در واقع می‌توان در فصل زمستان و هوای بسیار سرد، با آغشته کردن شیشه جلو و عقب خودرو به سرکه، از یخ زدگی آن جلوگیری کرد.
۶- در راستای کاربرد سرکه که در مورد قبلی اشاره شد، حتی می‌توان در مخزن شیشه شور خودرو نیز ترکیبی از آب و سرکه ریخت و برای شستن و تمیز کردن بهتر شیشه‌ها از آن بهره برد.
۷- اما شاید یکی از مفیدترین کاربردهای سرکه در خودرو، زدودن فضولات پرندگان از روی بدنه و شیشه‌ها باشد که گاهی واقعا به معضل بزرگی تبدیل می‌شوند. برای اینکار کافی‌ست با یک ابر نسبتا زبر که به سرکه خالص آغشته شده، به آرامی چندین بار بر روی سطوح کثیف بکشید.
۸- برای بسیاری پیش آمده که در هنگام بارندگی، مخصوصا برف، وقتی بعد از طی مسافتی با پای پیاده سوار خودرو که شدند، مخلوط شن و نمکی که در کف کفش آن‌ها چسبیده، برروی کفی و زیرپایی خودرو مالیده شده و بعد از مدتی تبدیل به یک‌سری لکه‌های سفید رنگ با جلوه بد شده‌اند. در این مواقع توصیه می‌شود ترکیب آب ولرم و سرکه را به صورت نصف نصف تهیه کرده و با یک آب پاش به صورت پودری بر روی سطوح بپاشید. سپس بعد از یک یا دو دقیقه با یک پارچه حوله‌ای مانند چندین مرتبه با فشار و مکث کوتاه برروی سطح موردنظر بکشید تا لکه‌ها از بین بروند.

شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

درجه های نظامی به عربی - فارسی و انگلیسی

پ بهمن ۷ , ۱۳۹۵
درجه های نظامی به عربی – فارسی و انگلیسی الرتب العسکریه بالإنجلیزیه/  Military Ranks in English ۱٫ الضباط (افسران) أ. القوات الجویه (Air Force) (نیروی هوایی) – فریق أول طیار Air Chief Marshal – لواء طیار Air Vice Marshal – عمید طیار Air Commodore – عقید طیار Group Captain – […]
درجه های نظامی به عربی - فارسی و انگلیسی

خدمات شرکت ناسار