استخدام افراد مسلط به زبان عربیاستخدام استخدام دانشجو آشنا به زبان عربی در اصفهان

اعزام نیروی کار به عراق
دومین نشست بین المللی کردن فعالیت های اقتصادی تحت عنوان” آشنایی با ظرفیت های اقتصادی عراق” با حضور مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رایزن بازرگانی و رایزن رسانه ای سفارت عراق در تهران، دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق و جمعی از مدیران ستادی، شرکت هاو هلدینگ های شستا و صندوق بازنشستگی و روسای شرکت ها و اتحادیه های تعاونی کشور برگزار شد.
علی حسین شهریور مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست، با توجه به بازار گسترده و در دسترس عراق، خواستار برنامه ریزی جهت حضور بلند مدت فعالان اقتصادی در بازار این کشور شد و گفت: در همین راستا کمیته عراق در دفتر امور بین الملل تشکیل و در حال برنامه ریزی و پیگیری تحقق این هدف است .

وی گفت: اعزام نیروی کار ماهر ایرانی به عراق و آموزش های فنی و حرفه ای از دو حوزه مهم همکاری با عراق است.

شهریور با اشاره به اینکه بازار عراق برای تولیدات کشاورزی، صنعتی و معدنی ما فرصت بسیار بزرگی است، گفت: بخش تعاونی، شرکتها و هلدینگ ها باید سهم مناسبی از بازار، تجارت و بازسازی عراق را داشته باشند.

مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عراق سودآورترین شریک تجاری ایران است، تاکید کرد: برای ادامه تجارت به عراق باید وارد مرحله جدید یعنی سرمایه‌گذاری مشترک با این کشور شد.

وی افزود: باید برندهای معتبر و صنایع ریشه دار در بخش های مصالح ساختمانی، موادغذایی، محصولات کشاورزی، شوینده‌ها و محصولات بهداشتی که مهمترین اقلام مورد نیاز عراق است برای حضور بلندمدت در بازار عراق برنامه ریزی کنند و سیاست بازار سازی با حفظ بازار را نهادینه کنند.

*برگزاری نشست آشنایی با ظرفیت های اقتصادی ساحل عاج

در ادامه این نشست حمزه محسن علی محمود رایزن رسانه ای سفارت عراق گفت: روابط دو کشور بسیار عمیق تر از آن است که تحت تاثیر فضاهای رسانه ای منفی دشمنان دو کشور قرار گیرد و راهپیمایی اربعین شاهد این مدعی است.

همچنین عقیل موسوی رایزن بازرگانی عراق نیز با اشاره به فرصت های بی شمار و استثنایی در عراق بعد از جنگ و در ایام بازسازی، بیان کرد: می توان این همکاری ها را در پنج بخش صنعتی، نیرو از جمله برق و نفت، کشاورزی، مواد غذایی و بازسازی راه ها جاده ها و پل سازی تقسیم کرد. کشورش آماده هر گونه همکاری در هریک از این حوزه ها با طرف های ایرانی است.
حسینی دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق نیز اطلاعات مبسوط و کاملی از اوضاع اقتصادی عراق، ظرفیت های تجاری و بازرگانی، راه های ورود به بازار عراق و همچنین فرصت های سرمایه گذاری جهت همکاری های مشترک و دوجانبه با این کشور را در این نشست ارائه کرد.

در پایان این نشست، به پرسش های فعالان اقتصادی در رابطه با نوسانات ارزی و روابط بانکی، همسویی بین دستگاه های ایرانی در ارتباط با همکاری منسجم و یکپارچه با عراق، تسهیل صدور ویزا برای تجارو بازرگانان فعال در این کشور، اجازه ترانزیت مستقیم و بررسی صدور مجوز اقلام دارویی و دیگر محصولات تولیدی ایران حاضر در جلسه جهت تسهیل همکاری پاسخ داده شد.

گفتنی است: پیش از این نخستین نشست با عنوان آشنایی با ظرفیت های اقتصادی ساحل عاج برگزار شده بود.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

2 thoughts on “اعزام نیروی کار به عراق”
  1. سلام، بنده جوشکار و نصاب سازه های فلزی نظیر سوله و اسکلت می‌باشم و هم ورق و پانل میزنم، اگر کار در عراق باشه یا هر کشور دیگه آماده همکاری هستم مسعود۰۹۳۸۵۱۸۹۲۱۸

  2. سلام بنده جوشکار برق ارگونم با ۱۴ سال سابقه اگر شرکتی نیرو زیاد خاست من میتوانم براش نیرو فیتر .کمکی .تک زن. جوشکار.و سوپروایزر اجرا و رئیس کارگاه که کار پایپینگ هر پروژه‌ای را انجام دهند با هر حجمی یا اینچی شماره تماس ۰۹۱۶۷۳۵۵۷۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *