ادبیات تفکری زن متفکر غمگین نگرانادبیات تفکری زن متفکر غمگین نگران

ضررهای زن زیبا برای سلامتی مردان

به اعتقاد دانشمندان ملاقات زنان زیبا برای سلامتی مردان مضر است
نتایج یک تحقیق در دانشگاه والنسیا نشان می‌دهد که ملاقات با یک زن زیبا باعث افزایش هورمون استرس موسوم به کورتیزول در بدن انسان می‌شود. این هورمون تحت تاثیر استرس‌های فیزیکی و روانی در بدن انسان تولید می‌شود که می تواند در نهایت منجر به بیماری‌های قلبی شود.

همچنین بخوانید : منوط به یعنی چه ؟

برای بررسی این موضوع ، محققان از ۸۴ دانش‌آموز مذکر خواستند که هر کدام در یک اتاق نشسته و مشغول حل یک پازل شوند.در این اتاق دو غریبه که یک مرد و یک زن هم بودند نشسته بودند. دانشمندان متوجه شدند زمانی که فرد غریبه مذکر اتاق را ترک می‌کند و دو مرد در کنار یکدیگر باقی می‌مانند میزان هورمون استرس آ‌ن‌ها تغییری نمی کند ، اما زمانی که فرد مذکر اتاق را ترک می‌کند ، میزان هورمون استرس در شخص افزایش پیدا می‌کند. کورتیزول در دوزهای کوچک می‌تواند تاثیرات مثبتی در بدن داشته باشد و میزان هوشیاری و سلامت کلی بدن را افزایش دهد .اما در صورتی که این هورمون به طور مداوم در بدن انسان باشد می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های پزشکی مانند بیماری‌های قلبی ، دیابت و فشار خون بالا شود.

ضررهای زن زیبا برای سلامتی مردان

در ازدواج های امروزی چهره و ظاهر اهمیت زیادی دارد ، زیرا بدون دیدن چهره نمی توان ازدواج نمود .گرچه زیبایی ظاهر و تناسب اندام را در انتخاب همسر نمی توان نادیده گرفت، اما نباید به عنوان بزرگ ترین هدف و معیار و ملاک ازدواج محسوب شود، به طوری که دیگر معیارها را تحت الشعاع قرار دهد،در قدم اول زن و مرد قبل از شناخت شخصیت و روحیه دیگران ، ظاهر هم را می پسندند اما آنچه در ازدواج بسیار مهم است ، خصوصیات اخلاقی است چرا که ظواهر بعد از گذشت مدتی عادی می شوند . زیبایی از نظر افراد با یکدیگر متفاوت است زیرا برحسب سلیقه افراد زیبایی تعریف می شود و در واقع حکایت معروف علفی است که باید به دهان بز شیرین بیاید ! اما واقعا زیبایی چهره در زندگی چقدر مهم است ؟

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *