عینک ریبن در آبادانعینک ریبن چیست ؟

عینک ریبن چیست ؟
عینک ریبن نام یک برند آمریکایی سازنده عینک آفتابی و طبی است. این عینک در آبادان شهرت زیادی دارد و حتی در جهاز دختران آبادانی نیز دیده می شود
ری-بن (به انگلیسی: Ray-Ban) سازنده و طراح عینک‌های آفتابی که در سال ۱۹۳۷ در امریکا تأسیس شد. این عینک‌ها برای نیروی هوایی امریکا تعبیه شدند. در سال ۱۹۹۹ کارخانه ری بن به ارزش ۶۴۰ میلیون دلار به شرکت ایتالیایی لوکساتیکا فروخته شد.

روش تشخیص عینک آفتابی ریبن اصل از تقلبی
۱. وجود زدگی یا درز روی پلاستیک عینک. تمام محصولات ریبن از با کیفیت‌ترین مواد اولیه و طی بهترین فرایند ساخت تولید شده اند. باید بدانید که بدنه پلاستیکی عینک‌های آفتابی ریبن از قطعات استات ساخته شده‌اند که کاملاً یکدست هستند. به همین دلیل نباید روی عینک درز، شکاف یا برآمدگی مشاهده کنید. در صورت مشاهده این علائم متوجه شوید که این محصول قلابی است زیرا در صورت استفاده از مواد اولیه بی کیفیت چنین ایراداتی به وجود خواهد آمد.
۲. وزن بیش از حد سبک نشانه خوبی نیست. عینک ریبن خود را در دست بگیرید. چند بار برگردانید. آن را چند سانت و به آرامی بالا بیندازید و سپس بگیرید. آن‌ها باید وزن مشخصی داشته باشند و زمانی که در دستتان قرار دارند بار وزن آن را حس کنید. نباید بیش از حد سبک و ظریف به نظر برسند. اگر عینکتان آنقدر سبک باشد که اگر آن را روی چند ورق کاغذ قرار دارید مانع این نشوند که باد ورق‌ها را ببرد در آن صورت قلابی است.
عینک ریبن چیست
مترجم فارسی عربی در عراق
عینک ریبن چیست

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *