سفید بالک بیماری زا نیست

سفید بالک بیماری زا نیست/ماسک های کاغذی برای جلوگیری از حساسیت کفایت می کند

خسرو صادق نیت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: سفید بالک ها حشراتی هستند که معمولا در اواخر تابستان در برخی شهرها مانند تهران دیده می شوند، این حشرات عامل انتقال هیچ بیماری نیستند و خطری برای سلامت افراد محسوب نمی شوند.
وی ادامه داد: فقط ممکن است، ورود این حشرات به مخاط بینی یا چشم، تحریک کننده و آزار دهنده باشد که بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل استفاده از ماسک های ساده کاغذی یا پارچه ای است.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: استفاده از این ماسک های ساده برای جلوگیری از ورود این حشرات به دستگاه تنفسی فوقانی و مخاط بینی و چشم در بیشتر افراد کفایت می کند و نیاز به اقدام خاص دیگری نیست اما اگر این مشکل و تحریک، زیاد باشد، استفاده از سرم شست و شوی مخاط بینی نیز توصیه می شود.
صادق نیت در پاسخ به پرسشی درباره منشا این حشرات گفت:سازمان محیط زیست و شهرداری باید در این مورد پاسخگو باشد، البته شهرداری تهران، امسال اقدامات موثرتری نسبت به سال گذشته برای کنترل و کاهش این حشرات انجام داده و به همین علت در سال جاری میزان این حشرات در شهر تهران کمتر شده است.
مگس سفید یا سفیدبالک، حشره کوچکی است که سطح بدن و بال آن با پودر سفید رنگی پوشیده شده است و ورود آن به بینی، چشم یا دهان می تواند تحریک کننده، حساسیت زا و آزاردهنده باشد و باعث آبریزش چشم، عطسه یا سرفه شود.
این حشره از حدود سال ۱۳۹۲ در شهر تهران دیده می شود.
سفید بالک بیماری زا نیست
جذب بیمار عرب در ایران

|
به اشتراک بگذارید