تهیه نریشن و صداگذاری به زبان عربیتهیه نریشن و صداگذاری به زبان عربی

تهیه نریشن و صداگذاری به زبان عربی

جهت تهیه نریشن به زبان عربی توسط نیروهای عرب زبان (نیتیو) با ما تماس بگیرید
صداگذاری به زبان عربی توسط نیروهای مسلط به عربی آقا و خانم
تماس: ۰۹۱۲۴۷۸۹۶۴۹

برای تهیه تلفن گویا به زبان عربی با ما تماس بگیرید اطلاعات از اینجا

صداگذاری و دوبله فیلم و مستند به زبان عربی
پیاده کردن فایل صوتی عربی به صورت متن

ویراستاری متن عربی


نریشن ، گفتار ( Narration )
نریشن به معنای روایت قصه است. در سینما ، نریشن توضیحات اضافی است که از سوی کسی بیان می شود ، که از شخصیت های فیلم نیست. در فیلم های مستند و آموزشی ، صدایی است که روی فیلم آن را می شنویم و اطلاعات تکمیلی درباره تصویری را که می بینیم در اختیارمان می گذارد. در فیلم های داستانی ، معمولا صدای یکی از شخصیت هاست و هدف از آن ، دادن اطلاعات بیشتر و گسترش آگاهی ما از شخصیت ها و ماجرای فیلم است.
ه گفتار متن خبر نریشن مى‌گویند و متناسب با ساختار خبر متفاوت خواهد بود که معمولاً به دو شکل نگارش مى‌شود:
۱.نریشن کامل:

نریشن کامل به گفتار متنى گویند که براى خبر نگارش مى‌شود و ابتدا تا انتهاى خبر را به‌طور کامل در برمى‌گیرد. خبرنگار متن خبر را تهیه، تنظیم و سپس آن را در استودیو ضبط مى‌کند و براى مستند کردن آن تصاویر مناسب با متن انتخاب و در کنار مونتور آنها را مونتاژ مى‌کند.
۲.نریشن جزئى:

نریشن به جزئى از گفتار متنى می‌گویند که براى بخشى از خبر نگارش مى‌شود. در این‌گونه خبرها، گوینده معمولاً از عین کلام مصاحبه‌شونده یا صحنه‌هاى زنده‌ی رویداد استفاده مى‌کند و نریشن در واقع علاوه بر اطلاعاتى که درباره‌ی خبر مى‌دهد، در انسجام خبر و مرتبط کردن اجزاء آن نقش مهم دارد. پلاتو و نریشن، در صورت امکان، باید در محیط واحد ضبط شوند تا سطح صدا یکسان باشد. براى تحقق این امر دو شیوه وجود دارد:
– شیوهٔ اول:

بلافاصله، پس از تهیه خبر، در صورتى‌که وقت باشد، طراحى ساختار خبر انجام و در محیط رویداد، پلاتو و نریشن ضبط شود که چنین شیوه‌اى به‌سرعت کار فراوان نیاز دارد.
– شیوهٔ دوم:

در این شیوه تمام مطالب جمع‌آورى و در فرصت مناسب دسته‌بندى و تدوین مى‌شوند. پس از دسته‌بندى مطالب و مشخص کردن تصاویر موردنظر، خبرنگار محیط مناسبى را براى دادن پلاتو و نریشن انتخاب و هر دو را ضبط مى‌کند.

تهیه نریشن و صداگذاری به زبان عربی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *