زمان جدا کردن اتاق خواب کودک / برای جدا کردن اتاق خواب کودک تان عجله نکنیدنوزاد - کودک - بچه

زمان جدا کردن اتاق خواب کودک / برای جدا کردن اتاق خواب کودک تان عجله نکنید
باشگاه خبرنگاران/ سیما منادی روانشناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود و در این مورد میان کارشناسان اختلاف نظراتی هم وجود دارد که عده ای معتقدند که این کار باید بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی کودک یعنی پیش از شکل گیری ترس های خیالی او صورت گیرد.

وی ادامه داد: این دسته از روانشناسان علت مناسب بودن این دوره سنی برای جدا شدن اتاق خواب کودک از والدین را به دلیل مفهوم نبودن ترس از تاریکی برای او و همچنین نبود وابستگی شدید به والدین خصوصاً مادر می‌دانند.

منادی تصریح کرد: اما اکثر روانشناسان اعتقاد دارند که تا سن حدود ۲ و نیم سالگی بهتر است کودک در اتاق والدین ولی در تخت جدا بخوابد و جدا شدن اتاق، بعد از این سن انجام شود.

این روانشناس با بیان اینکه جدا کردن اتاق خواب کودک باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و استقلال در کودک می‌شود، گفت: همچنین فرزند به والدین خود با این باور که حتی در زمانی که پدر و مادر به ظاهر کنار او نیستند ولی در دسترس و موجب تأمین امنیت او هستند، اعتماد می کند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *