زمان جدا کردن اتاق خواب کودک / برای جدا کردن اتاق خواب کودک تان عجله نکنیدنوزاد - کودک - بچه

چطور نوزاد زیبایی داشته باشیم / تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد
پارسه گرد/ زیبایی، هوش و سلامتی یک کودک مواردی هستند که والدین نقش مهمی در انتقال آن به فرزند دارند پدر و مادر معمولا زیبایی و هوش را به شکل ارثی به فرزند خود منتقل کنند اما راه های دیگری هم برای انتقال این موارد هست، در عصر حاضر که ورود فرزند به خانواده کاملا با برنامه قبلی انجام می شود می توان با انجام یک سری کارها قبل از بارداری یا در حین بارداری تاثیرات مهم و مثبتی در آینده ی کودک خود از نظر هوش، زیبایی و سلامتی گذاشت.

زیبایی جنین در دوران بارداری
زیبایی جنین ممکن است تابعی از زیبایی والدین باشد اما نقش تغذیه را در این زیبایی نمی توان نادیده گرفت، تغذیه نامناسب می تواند کودک والدین زیبا رو را تحت تاثیر قرار دهد. برای زیباتر شدن جنین در دوران بارداری راه های زیادی از گذشته مرسوم بوده است. که تغذیه ی مناسب و به موقع برخی میوه ها و خوراکی ها به لحاظ علمی ثابت شده اند.

راه های زیبا شدن جنین در دوران بارداری
تغذیه ی مناسب و هدفمند یکی از مهم ترین راه های زیبا شدن جنین در دوران بارداری است. والدین با تغذیه ی مناسب در زمان اقدام به بارداری و سپس دوران بارداری تاثیر مستقیمی بر زیبایی کودک دارند.
استفاده ی مناسب از نور آفتاب که منبع غنی ویتامین D برای بدن انسان است در دوران بارداری می تواند در زیبایی و روشنی پوست کودک کمک زیادی کند و همچنین از بسیاری از بیماری ها در آینده جلوگیری کند.
توصیه: مادران هر روز حدود نیم ساعت پوست خود را در معرض آفتاب قرار دهند تا علاوه بر زیبایی و طراوت پوست خود کودکانشان هم از پوستی روشن و سالم برخوردار شوند.
یکی دیگر از راه های موثر برای هدیه دادن پوستی زیبا و شفاف به کودکان خوردن روزانه یک قاشق آب دریا توسط زنان باردار است. آب دریا منبع روی و ید مورد نیاز زنان باردار می تواند باشد.
از گذشته در باور عموم راه دیگری نیز برای زیبا شدن کودک توصیه شده است و آن نگاه کردن زن باردار در چهره ی انسان های زیبا و خوش چهره است. در واقع مادر باردار با ترسیم ذهنی آنچه که از چهره ی فرزند آینده ی خود دارد می تواند به نوعی زیبا شدن را به کودک خود القا کند، این موضوع جنبه ی علمی ندارد اما می تواند حس خوبی را در مادر ایجاد کند زیرا او با نگاه کردن به تصاویر کودکان ارتباط خوبی با کودک خود برقرار می کند و این موضوع می مانع از افسردگی در زنان باردار می شود.

تغذیه در بارداری برای زیبایی کودک
خوراکی های زیادی در زیبا شدن جنین نقش دارند برخی از این میوه ها در دوره ی اقدام به بارداری باید مصرف شود تا تاثیر مثبت خود را به جا بگذرد مانند انار شیرین و گلابی که خوردن آن توسط آقایان به زیباتر شدن چهره ی فرزندان آینده شان کمک زیادی می کند.
در دوران بارداری هم مادر باید به فکر پوست و زیبایی خود باشد، در واقع خوردن خوراکی هایی که به زیبایی و ترمیم پوست انسان کمک می کند در دوران بارداری تاثیر مستقیمی بر زیبایی پوست و چهره ی جنین می گذارد.
بسیاری از بیماری های پوستی نتیجه ی اختلالات کبدی است، مادران باردار در دوران بارداری خود باید توجه زیادی به سلامت کبد خود داشته باشند و دوست کبد خود باشند زیرا سلامت کبد مادر تاثیر مستقیمی بر زیبایی و سلامت پوست کودک می گذارد.

در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزندی زیبا داشته باشیم
در دوران بارداری خوردن میوه های مانند سیب، هلو ، انار شیرین (خوردن پرده های سفید انار نیز بشدت توصیه شده است) و گلابی در زیبایی و سلامت پوست کودک و سلامت پوست مادر باردارتاثیر زیادی دارد. خوردن خربزه، آناناس و عسل باعث روشنی، طراوات و شادابی پوست کودک و مادر می شود.
توصیه: در دوران بارداری صبح را با خوردن میوه هایی مانند سیب، هلو، گلابی و انار به صورت ناشتا شروع کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
خوردن هویج، نعنا روغن زیتون و زرشک باعث رفع مشکلات کبد مادر و پاک سازی آن می شود و همچنین بر سلامت و زیبایی پوست کودک نیز تاثیر مستقیم می گذارد.
استفاده از رازیانه و بادیان در زیبایی چشم جنین موثر است و خوردن شنبلیه می تواند موهای کودک را پرپشت کند. کاسنی و عرق کاسنی باعث ازدیاد گردش خون مادر و زیبایی پوست کودک می شود.

خوردنی های دوران بارداری برای زیبایی بچه
خوردن میان وعده هایی مانند شیر گردو و شیر و خرما علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز مادر به سلامت و زیبایی کودک آینده کمک می کند، همچنین خوردن بادام و شیر آن برای زیبا شدن پوست کودک و مادر مناسب است
نکته: برخی از افراد با هضم شیر و مشتقات آن مشکل دارند استفاده از شیر بادام به عنوان جایگزینی برای لبنیات بهترین راه حل است، شیر بادام دارای انواع ویتامین ها ، کلسیم و آهن است و برای سلامت قلب، استخوان، چشم، زیبایی پوست و تناسب اندام مفید است.
از ماه هشتم بارداری به بعد خوردن روزانه یک سیب را فراموش نکنید زیرا تاثیر زیادی بر زیبا شدن کودک دارد

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *