قهوهقهوه

قهوه ازسرطان پوست جلوگیری می کند!

اضافه کردن یک فنجان قهوه به رژیم غذایی روزانه پس از هر نوبت ورزش روزانه ممکن است مانع از ابتلا به سرطان پوست شود.
دکتر سیامک روشن، متخصص پوست و مو به باشگاه خبرنگاران گفت: تلفیقی از ورزش روزانه به علاوه کافئین موجود در یک فنجان قهوه باعث نابودی سلول های سرطانی می شود که بر اثر اشعه ماورا بنفش خورشید در طول مدت ورزش روزانه آسیب دیده اند که همین امر مانع از ابتلا به سرطان پوست می شود.
وی افزود: بر خلاف سلول های معمولی که توانایی تنظیم اکسیژن را دارند سلول های سرطانی در تنظیم اکسیژن خود، دچار مشکل هستند که با مصرف قهوه می توان این عارضه را برطرف کرد.

در زمستان نیاز بدن به ویتامین Dبیشتر می‌شود
با رسیدن فصل سرما، کوتاه تر شدن روزها و کاهش طول مدت تابش نور خورشید نیاز بدن به ویتامین D بیشتر می شود.
به گزارش مهر، محققان دانشگاه کریتون اعلام کرده اند که ویتامین D یکی از بهترین مواد برای مبارزه و جلوگیری از بروز بسیاری بیماریها از جمله سرطان به شمار می رود که اصلی ترین و طبیعی ترین منبع آن نور خورشید است.
بررسی ها نشان داده افرادی که به میزان کافی از ویتامین D استفاده می کنند ۶۰ درصد کمتر از بقیه دچار انواع بیماریهای سخت و سرطان می شوند.
و به دلیل اینکه در فصل سرما و زمستان مدت زمان تابش خورشید به زمین کاهش می یابد بهتر است برای مصرف کافی از این ویتامین استفاده از انواع ماهی و روغن ماهی را افزایش دهیم. حتی در مواردی با مشورت پزشک می توان در این فصول به ویژه در مکانهایی که آسمان ابری تری دارند از مکمل های ویتامین D استفاده کرد.
البته لازم به ذکر است که مقدار مناسب این ویتامین روزانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ واحد است. همین مقدار به منظور جلوگیری از بسیاری بیماریها کافی بوده و استفاده بیشتر آن جایز نیست. زیرا به واسطه اینکه ویتامین D محلول در چربی است مانند ویتامینهای محلول در آب از بدن دفع نمی شود و مازاد آن باقی می ماند.
اما برای زنان باردار و افرادی که مشکلات خاص دارند بنا به تجویز پزشک استفاده از این ویتامین حداکثر تا روزی ۱۰۰۰ واحد افزایش می یابد.
ویتامینd

موهای من خشک شده. .. چرا ؟
خشکی مو یکی از عارضه های مو می باشد که اسباب ناراحتی افرادی که دارای این نوع مو می باشد، گردیده است.
به گزارش سلامت نیوز، مهم ترین شایعات خشکی مو، شوره ی سر و موخوره می باشد. از عواملی که منجر به خشکی مو می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
عوامل ارثی، عوامل هورمونی، فصل زمستان، نوع شامپو، کمبود ویتامین، تغذیه نامناسب، سشوار با حرارت بالا، رنگ کردن مو، در معرض گردو غبار بودن، شانه های نامناسب و ..

پزشکان جهت درمان خشکی مو، موارد ذیل را توصیه می کنند:
– کم کردن دفعات شست و شوی مو
– شست و شوی ساقه های مو با با نرم کننده های حاوی پروتیئن و ویتامین
– استفاده از کرم های مو
– ماساژ دادن پوست سر با روغن های گیاهی ( بادام شیرین و. .. )
– استفاده از شامپو های مخصوص موی خشک و شامپوهای حاوی پروتئین، انواع ویتامین، گلسیرین، عسل، رویال ژل، انواع روغن های گیاهی و. ..

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *