تغییر رفتار پس از تولد فرزند خانواده

فواید شام خوردن شام بخوریم ؟ عوارض حذف وعده شام

شفا آنلاین/ حذف یک وعده غذا بدون هیچ مقدمه‌ای باعث ایجاد ضعف درونی در دراز مدت می‌شود، البته خیلی از کسانی که رژیم غلط و افراطی و تحت نظر متخصص رژیم درمانی نمی‌گیرند و اقدام به رژیم‌های سخت می‌کنند, دچار مشکلات شدید اعصاب و پوست می‌شوند.
حسین رضایی زاده درباره عوارض رژیم‌های افراطی اظهار داشت: فالوده سیب خودش یک وعدۀ غذایی خیلی خوب است که هم می‌تواند میان وعده باشد هم یک وعده غذا باشد, فالوده سیب بسیار مفرح و شادی آور است.
به گفته وی می‌توان سیب را رنده کرد, مقداری عسل, گلاب و بیدمشک به آن اضافه کنند و به عنوان غذا یا میان وعده مصرف کند و برای آن دسته افرادی که قصد لاغر شدن دارند و نمی‌خواهند شام بخورند, بسیار مفید است.

برخی از افراد دائم در حال خوردن و ریزه خواری هستند
این متخصص طب سنتی ادامه داد: مردم به سه بار غذا خوردن در طی روز عادت کردند البته شاید “جمله درست این باشد که مردم به حداقل سه بار غذا خوردن عادت کرده اند” وقتی توجه می‌کنیم برخی از افراد دائم در حال خوردن هستند و ریزه خواری می‌کنند که کار غلطی است.

ترک بی مقدمه یک وعده غذا موجب ضعف درونی بدن می‌شود
رضایی زاده گفت: افرادی که عادت به به سه بار غذا خوردن کرده‌اند, نباید بدون هیچ مقدمه‌ای یک وعده غذایی خود را مطلقا حذف کنند. بسیاری از افراد برای لاغر شدن وعده شام را حذف می‌کنند، از دیدگاه طب سنتی معنایش این است که با فرض این که می‌گوییم نهار خورده باشد و آخرین مادۀ غذایی که خورده باشد ساعت چهار پنج بعدازظهر باشد و تا فردا صبح با فرض اینکه قبل از هشت صبح بخواهد صبحانه بخورد، مدت بسیار طولانی خودش را از دریافت موادغذایی محروم کرده است.
وی اضافه کرد: حکمای طب سنتی معتقد بودند که حذف یک وعده غذا بدون هیچ مقدمه‌ای باعث ایجاد ضعف درونی در دراز مدت می‌شود. البته خیلی از کسانی که رژیم غلط و افراطی و تحت نظر متخصص رژیم درمانی نمی‌گیرند و خودشان اقدام به رژیم‌های سخت می‌کنند، می‌بینیم که بعد از یک مدت کوتاهی محتاج به دکتر اعصاب و پوست می‌شوند, چون پوستشان خشک شده و موهایشان ریزش پیدا می‌کند.
این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: حذف یک ماده غذایی یا یک وعده غذایی اگر منجر به ضعف شدید شود یعنی اینکه آن روش غلط است و باید آن آداب را اصلاح کنیم.

فواید شام خوردن

همچنین بخوانید : چند دندان خود را بکشیم ؟

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *