سن ازدواج اختلاف سن در ازدواج فواید ازدواجازدواج

مضرات ازدواج نکردن – مضرات تجرد

 

ضعف حافظه و حواس پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه گیرى، افسردگى، بى نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخویى، کسالت دایمى و ضعف اراده از جمله عوارض ازدواج نکردن است

کاهش استرس، دور کردن افسردگی مهمترین فواید ازدواج می شود در حالیکه مطالعات جدید نشان می دهند ازدواج نکردن از کشیدن سیگار نیز می تواند بیشتر برای بدن مضر باشد.
پژوهش از دانشگاه بریگهام یانگ نشان می دهد مجرد ماندن از کشیدن ۱۵ نخ سیگار در روز بیشتر برای سلامتی ضرر دارد.
زن و مردی که ازدواج می کنند هورمونی به نام پرولاکتین در آنان افزایش می یابد که باعث بهبود حس بویایی در آنان می گردد و همچنین باعث کاهش بیماری های قلبی به ویژه کاهش کلسترول می گردد.

دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی بر روی داوطلبان زیادی دریافتند آن دسته از افرادی که بسیار دیر برای ازدواج کردن اقدام می کنند و یا هرگز ازدواج نمی کنند از افرادی که ۱۵ سیگار در روز می کشند طول عمرشان کمتر است و بیشتر در خطر ابتلا به بیماری های مختلف می باشند.

تجرد (تلفظ می‌شود /tædʒærrod/) در اصل به معنای تنهایی، فراغت و بی‌تعلقی است و در فلسفه، دین، کلام و عرفان، مفهومی است که در مقابل «مادیت» قرار می‌گیرد.[۱] آنچه دارای ویژگی تجرد است، مجرد نامیده می‌شود که به معنی «فاقد جسم» یا «فاقد ماده» است. عقل و نفس دو قسم مشهور مجردات هستند.[۲]


مرد یک انسان نر است. زبانزد مرد برای یک انسان نر بالغ استفاده می‌شود و زمانی که انسان نر بالغ نشده یا نوجوان است وی را پسر یا آقاپسر میخوانند. معمولا زمانی که یک پسر دوران بلوغ را طی می کند به او مرد گفته می شود. عموما دوران بلوغ در سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی رخ می دهد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *