حق طلاقطلاق ازدواج با مرد مطلقه ، درست است؟!

 ازدواج با مرد مطلقه ، درست است؟!
آیا ازدواج با کسی که قبلا از همسرش جدا شده، کار درستی است؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ نکته مهم اینجاست که طلاق، نباید باعث شود ازدواج بعدی فرد، تحت تاثیر قرار بگیرد.

مواردی که می‌توانند زندگی مشترک را به ورطه‌‌ی نابودی بکشانند، ربطی به این ندارند که شما با کسی ازدواج کنید که تاکنون مجرد بوده یا اینکه قبلا تجربه‌ی زندگی مشترک را داشته است؛ در واقع پرچم‌های قرمزی که در زندگی زناشویی وجود دارند، تحت هر شرایطی یکسانند.

حتی شاید مرد مطلقه ، به بلوغی رسیده باشد که بتواند در آینده، استفاده‌ی بهتری از تجربیاتش کرده و در زندگی مشترک، نسبتا موفق‌تر باشد.
برای این ادعا، دلایلی داریم:
۱. تعهد و پیمان را بهتر درک می‌کند

مرد مطلقه از این جهت، در سطح مطلوب‌تری قرار دارد چون واقعیت تعهد را یاد گرفته‌ است، درد و ناراحتی، اضطراب، اندوه، خشم، دلشکستگی، روبرگرداندن و خیلی چیزهای دیگر را پشت سر گذاشته‌ و به مرحله‌ی پذیرش رسیده‌ است.

چنین مردهایی گاهی از دست دادن چیزی که بوده‌اند و چیزی که داشته‌اند را درک کرده‌اند و حالا کسی شده‌اند که تمایل دارد رابطه‌‌‌‌ی جدیدی را بدون روبرو شدن با مراحل گذشته شروع کنند، پس مسئولیت پذیرترند. البته شاید همیشه هم اینچنین نباشد، اما اغلب اینطور است.
عقد نکاح
۲. از اشتباهات خود درس گرفته است

مرد مطلقه ، طبیعتا تلاش بیشتری می‌کند تا اشتباهات گذشته را تکرار نکند و فراتر از این، راه اجتناب از آن اشتباهات را یاد گرفته است.

به عبارتی او راههایی را فایده‌ای ندارند یا مطلوب نیستند، رفته است و دیگر تکرارشان نخواهد کرد. البته اگر قبل از اینها باید سعی کنید که بفهمید جدایی این مرد از همسرش، به دلیل وجود مشکلاتی در ساختار شخصیتی و رفتاری او نبوده است.
۳. در روابط جنسی موفق‌تر است

مرد مطلقه ، تجربه‌‌ی روابط جنسی را دارد و خوب می‌داند در این مورد چگونه عمل کند تا نظر شما را جلب و شما را راضی کند. مرد مطلقه‌ ای که قبلا کسی را دوست داشته، با او زندگی کرده و شکست خورده، هم اکنون ارزش وفاداری و اطمینان خاطر در یک رابطه را به خوبی می‌داند.
۴. خودش را خوب می‌شناسد

البته تضمینی وجود ندارد که همه‌ی مردان مطلقه ، بعد از سختی‌هایی که پشت سر گذاشته‌اند، رشد کرده باشند، اما «جدایی» قدرت این را دارد که فرد را بهتر یا بدتر کند، و اگر این تغییر، «بهتر شدن» باشد، مرد مطلقه گزینه‌ی بسیار خوبی برای ازدواج خواهد بود.

او حالا دیگر می‌داند چه چیزی حالش را خوب یا بد می‌کند، وقتی چیزی آزارش داد چطور برخورد کند و چه رفتارهایی را دوست دارد از طرف همسرش ببیند.
. ممکن است در حال حاضر فرزند یا فرزندانی داشته باشد

وقتی مردی را با بچه‌هایش می‌بینید، درست مثل این است که چهره‌ای دیگر از او را تماشا می‌کنید. مردی که فرزند دارد، هشیارتر و مراقب‌تر است.
۶. او می‌داند که ارتباط، کلید موفقیت است

هر کسی که طلاق گرفته می‌داند و با تمام وجودش درک کرده است که ارتباط موثر، کلید موفقیت در هر چیزی است.

شما می‌توانید مطمئن باشید که یک مرد مطلقه ، هرگز از مشکلاتش فرار نخواهد کرد و سعی می‌کند با ارتباط موثری که برقرار می‌کند، مسائل بین‌تان را حل و فصل کند.

۷. واقع بین‌تر است

مرد مطلقه دیگر می‌داند در یک رابطه، به دنبال چه چیزی است و سلیقه و تصمیمش، چندان تحت تاثیر فانتزی‌های پرشور و غیرواقعی نیست، تفکراتی که می‌توانند برای یک فرد بی‌تجربه، گاها گمراه کننده و آسیب زننده باشند.

این مرد اگر واقعا برای چیزی آماده نباشد به شما خواهد گفت و اگر انتخابی به نفع‌تان نباشد، با نگاهی واقع بینانه‌تر، شما را هم آگاه خواهد کرد.

او به بلوغ فکری رسیده است و کمتر تحت تاثیر زیبایی‌های خیره کننده و موقتی است. تجربیاتش به او نگرشی گسترده‌تر نسبت به امور مهم زندگی داده است که این ویژگی، یک ضرورت بسیار باارزش برای رابطه‌‌ی موفق محسوب می‌شود.
۸. برای عشق احترام قائل است و آن را باور دارد

مردی که تجربه‌ی زندگی مشترک ناموفق را دارد دیگر می‌داند که عشق واقعی و آگاهانه، راه حل همه‌ی مشکلات را در خود دارد و این هیچ لطمه‌ای به جنبه‌‌ی رمانتیک عشق‌تان نخواهد زد.
ازدواج با بیمار
۹. بیشتر متوجه و مراقب شماست

مردان مطلقه، به طرز چشمگیری، نسبت به نیازها و خواسته‌های همسرشان، توجه دارند و حساس هستند و با او مانند یک ملکه رفتار می‌کنند. چتر حمایتی درست و مداوم چنین مردانی، بدون شک می‌تواند رضایت و آرامش همسرشان را به همراه داشته باشد.
۱۰. بیشتر اهل خانه و خانواده است

یکی از امتیازات قابل توجه مرد مطلقه این است که خانه و خانواده را خوب می‌شناسد، با کارهای مربوط به خانه و رسیدگی به بچه‌ها آشناست و چون احتمالا مدتی را هم به تنهایی زندگی کرده است، خیلی از کارهای خانه‌داری را هم می‌تواند انجام دهد! پس مطمئن باشید که از این جهت می‌توانید روی او حساب کنید!
۱۱. ثبات مالی بیشتری دارد

مردی که قبلا طلاق گرفته است، به احتمال بسیار زیاد، سن و سال بیشتری نسبت به پسرها و مردهای مجرد دور وبرتان دارد و این می‌تواند بدین معنا باشد که در زمینه‌ی کاری و مالی به یک ثبات قابل قبولی رسیده است و دیگر دغدغه‌ی کار و پول و … را ندارد.

ضمنا مطمئن باشید مردی که در ازدواج اول خود دچار مشکلات مالی شدیدی بوده و احتمالا یکی از عوامل طلاق و جدایی‌‌ او از همسر سابقش ممکن است همین بوده باشد، به ازدواج مجدد فکر هم نخواهد کرد!

نبض ما– مترجم: هدی بانکی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

One thought on “ازدواج با مرد مطلقه ، درست است؟!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *