از بین بردن پف زیر چشمچشم

۵ راهکار برای خداحافظی با پف زیر چشم

فردا/ اگر از وجود یک کیسه متورم و پر آب زیر چشم‌هایتان خسته شده‌اید و نمی‌دانید چطور باید این تورم را کم کنید. اگر انواع و اقسام کانیسلرها و فیلرهای گران قیمت آرایشی را استفاده می‌کنید اما باز هم تورم زیر چشم‌هایتان توی ذوق می‌زند، می‌توانید این راه حل‌های ساده را برای رفع تورم امتحان کنید.
زیاد آب بنوشید
ورم زیر چشم ممعمولا به دلیل احتباس آب و مایعات در بدن ایجاد می‌شود که ناشی از غلطت زیاد نمک در آن ناحیه است. بنابراین اگر شب قبل با گریه با خواب رفته باشید یا غذای نسبتاً شور مصرف کرده باشید، صبح که از خواب بیدار می‌شوید، زیر چشمتان یک کیسه متورم کوچک ظاهر شده است. درواقع فرقی نمی‌کند که این نمک ناشی از اشک باشد یا غذا چون در هر صورت آب و مایعات را به سمت صورت شما می‌کشاند و باعث تجمع آب زیر چشم‌هایتان می‌شود. نوشیدن آب زیاد به دفع نمک کمک کرده و تورم زیر چشم را از بین می‌برد. البته باید کل روز بعد هم از خوردن نمک صرف نظر کنید. در ضمن تا آنجا که می‌توانید سراغ نوشیدنی‌هایی که باعث دهیدراتاسیون بدن می‌شوند از جمله نسکافه و قهوه و… نروید.
چشم‌هایتان را خنک کنید
احتمالاً شنیده‌اید که گذاشتن برش‌های خیار زری چشم‌ها، تورمشان را از بین می برد اما در واقعا خیار نیست که این چنین معجزه می‌کند بلکه این تاثیر مربوط به خنکی خیار است که این ناحیه را آرام می‌کند. اما علت انتخاب خیار، شکل و سایز و بافت مناسب آن برای قرار گرفتن در زیر چشم‌هاست. پس اگر می‌خواهید از شر کیسه‌های متورم زیر چشمتان خلاص شوید، همین حالا دست به کار شوید و خیاری را که از چند ساعت قبل در یخچال بوده، حلقه کنید و به چشم‌هایتان استراحت دهید.
اگر خیار در دسترس‌تان نیست، یک تا دو عدد چای کیسه‌ای را در یخچال یا فریزر خنک کنید و زیر چشم‌هایتان قرار دهید. استفاده از چای‌های آرام بخشی مثل بابونه و نعناع می‌تواند موثرتر باشد چون همزمان می‌توانید از اثرات آروماتراپی این گیاهان دارویی هم استفاده کنید. اگر چای کیسه‌ای هم در دسترستان نبود، می‌توانید کارتان را با دو تا قاشق فلزی تمیز که یک شب داخل فریزر مانده است راه بیندازید و آن ها را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر چشم‌هایتان قرار دهید و اثر معجزه آسایش را در رفع ورم زیر چشم ببینید.
مدل خوابیدنتان را تغییر دهید
افرادی که روی شکم یا به پهلو می‌خوابند، معمولا بیش از دیگران در معرض ورم زیر چشم هستند. چون این مدل خوابیدن باعث می‌شود که مایعات بدن در طول شب به سمت صورت حرکت کرده و زیر چشم‌ها تجمع پیدا کند. کسانی که به پهلو می‌خوابند باید این نکته را در نظر داشته باشند که ورم زیر چشم در آن طرف بدن که بیشتر روی آن می‌خوابند، بیشتر و بزرگتر است. بهترین مدل خوابیدن برای کسانی که از این مشکل رنج می‌برند، این است که به پشت دراز بکشند. البته این تغییر خیلی هم ساده نیست و بهتر است به مرور و آرام آرام انجام شود و فرد چند بالش هم در اطرافش قرار دهد تا دوباره در طول شب به حالت خوابیده روی شکم یا پهلو در نیاید.
هرگز با آرایش نخوابید
مواد خاصی که در لوازم آرایشی وجود دارد، می‌تواند در طول شب پوست را ناراحت کند و ریسک تورم زیر چشم را بالا ببرد. بنابراین هر شب قبل ا زخواب ابتدا صورتتان را از هر گونه ماده آرایشی پاک کرده، با یک شوینده مناسب بشویید و بعد به رخت خواب بروید. البته یادتان باشد که این کار را خیلی آرام انجام دهید و به آرامی هم پوست صورت را خشک کنید، چون ممکن است پوست حساس و نازک زیر چشم‌هایتان آسیب ببیند و ضعیف شود.
غذای شور نخورید
یکی از دلایل مهم تورم زیر چشم‌ها رژیم غذایی نامناسب است که باعث می شود مقدار زیادی نمک یا سدیم وارد بدن شود و در نتیجه احتباس آب و مایعات را در بدن افزایش دهد. این مساله آنقدر مهم است که ممکن است یک رژیم غذایی پرنمک، تورم زیر چشم‌هایتان را دائمی کند. شما با نصف کردن میزان نمک مصرفی می‌توانید تا حد زیادی تورم زیر چشم‌هایتان را رفع کنید. در ضمن بهتر است در وعده شام و قبل از خواب، از مصرف دوغ شور یا اسنک‌های نمکی خودداری کنید، چون بدن شما قبل از خواب فرصت کافی برای متعادل کردن میزان سدیم خون نخواهد داشت.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *