استخدام مترجم عربیاستخدام مترجم عربی

استخدام مترجم عربی به صورت پاره وقت
نیازمند مترجم عربی جهت نامه نگاری های کارفرمایان عربی زبان بصورت پاره وقت
شماره تماس: ۰۹۱۷۱۰۷۷۱۳۴

 

شُغل یا پیشه فعالیتی منظم است که در ازای دریافت پول انجام می‌شود. یک فَرد عموماً یک شغل را با کارمندی، داوطلبی، یا شروع کسب‌وکار آغاز می‌کند. مدت‌زمان یک شغل می‌تواند از یک ساعت (درمورد کارهای خاص) تا تمام طول عمر (مثلاً درمورد برخی قاضی‌ها) به درازا بکشد. اگر یک فرد برای نوع مشخصی از شغل تربیت شده‌ باشد، بدان حرفه یا پیشه می‌گویند. مجموعهٔ شغل‌های یک فرد درطول زندگی، سوابق شغلیِ آن فرد را تشکیل می‌دهد.

هفت شغل پاره وقت مناسب برای دانشجویان

اگر شما دانشجویید و به دنبال شغل دانشجویی یا کار پاره وقت هستید، بهترین جا برای شروع جستجو، دانشگاه خودتان است.

به گزارش جی‌پلاس، بسیاری از فرصت‌های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد. در دوره دانشگاه، زمان کم است و به همین خاطر، بسیار گرانبهاست و در همین حین، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت‌انگیزی بالا می‌رود. یک شغل پاره وقت، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیت‌های فوق‌العاده شما لطمه نزند، راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه‌هاست. اگر شما دانشجویید و به دنبال کار پاره وقت هستید، بهترین جا برای شروع جستجو، دانشگاه خودتان است. بسیاری از فرصت‌های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد؛ ضمن اینکه به‌عنوان همکار دانشجو هم می‌توانید در دانشگاه فعالیت کنید. به‌علاوه، کار در دانشگاه، از اتلاف وقت شما جلوگیری می‌کند و در ضمن منابع تحقیقاتی و علمی را هم در دسترس دارید. به طور قطع در بیرون دانشگاه هم، فرصت‌هایی برای کار دانشجویی وجود دارد. به هرحال، در زمان جستجو به این نکته توجه داشته باشید که باید در کنار کار پاره وقتتان، فرصت کافی برای انجام کارهای تحصیلی‌تان را هم داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با چند کار دانشجویی آشنا کنیم:

۱. کمک یار کتابخانه اگر به دنبال کار دانشجویی هستید ولی نگرانید که شاید به کارهای دانشگاهی‌تان نرسید، کمک‌یار کتابخانه یا سالن مطالعه، برای شما گزینه خوبی است. مسئول قسمت‌ها که معمولاً شامل سرپرستی سالن‌های مطالعه هم می‌شود، بیشتر محیطی آرام دارد که برای شما فرصت مطالعه را هم فراهم می‌کند. این نوع کارها بسیار راحت است، به شرط اینکه در این سمت‌ها فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای دانشگاهی و مطالعاتی خود را داشته باشید. همچنین در پست‌های دیگر کتابخانه‌ای مثل قسمت پرینت یا مرتب کردن کتاب‌ها مشغول کار شوید.

نحوه احراز این شغل: در کتابخانه مشاغل مختلفی وجود دارد؛ برای احراز این شغل، کافی است در کتابخانه‌های دانشگاه جستجو کنید و یک جای خالی برای شروع کار پیدا کنید. برای این کار ، به سراغ مسئولان اصل کتابخانه بروید و شماره تماس خود را برای فرصت‌های احتمالی به آنها بسپارید.

۲.دستیار تدریس یا استاد حل تمرین اگر از دانشجویان سال بالا هستید، می‌توانید برای ورودی‌های جدید به‌عنوان دستیار استاد مشغول به کار شوید. یا حتی در کلاس خودتان اگر رتبه کلاسی بالایی دارید، می‌توانید به‌عنوان استاد حل تمرین فعالیت کنید. اگرچه برای اینکه استاد دانشگاه شوید، به تحصیلات بالایی نیاز دارید، اما برای سمت دستیار استاد، کافی است در همان کلاس خود، از بهترین‌‎ها باشید. در این سمت، نسبت به استاد، مسئولیت‌های کمتری نیز مانند بررسی کردن تکالیف یا نظارت در جلسه امتحان خواهید داشت.

نحوه احراز این شغل: بهترین کار برای اینکه دستیار استاد شود این است که در مراسم ورودی‌های جدید (سال اولی‌ها)، از اساتید آنها پرس و جو کنید و از فرصت‌های احتمالی استفاده کنید.

۳. راهنمای تور اگر دانشجوی سال چهارم، سوم یا حتی دوم هستید، مزیتی که دارید این است که فضای دانشگاه را به خوبی می‌شناسید؛ چرا از این اطلاعات استفاده نکنید و برای بخش پذیرش دانشگاه کار نکنید؟ برای بخش پذیرش، کارآیی بسیار مهم است. شما می‌توانید برای دانشجویان ورودی، تورهای گروهی دوستانه یا تورهای انفرادی برگزار کنید تا امکانات دانشگاه را به آنها معرفی کنید؛ همچنین می‌توانید به گروه‌هایی که ممکن است تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه داشته باشند، دانشگاه را معرفی کنید و آنها را جذب کنید.

نحوه احراز این شغل: اگر فکر می‌کنید این کار مناسب شماست، از واحد پذیرش، زمان افتتاحیه‌ها و همایش‌ها را جویا شوید. این شغل، علاوه بر اینکه برای رزومه کاری شما مورد خوبی است، به این خاطر که در محیط دانشگاه انجام می‌شود نیز برای شما مناسب و راحت است.

۴. مصحح کلاس‌های دانشجویان سال اولی (مثل کلاس پیش نیاز زبان) ممکن است تعداد بسیار زیادی دانشجو داشته باشد. به خاطر تعداد بالای دانشجو، اساتید به طور معمول از بعضی دانشجویان برای تصحیح آزمون‌ها کمک می‌گیرند. اگرچه این کار، کاری ابتدایی است، اما به خاطر اینکه آزمون‌ها زمان مشخصی دارند، با این کار می‌توانید فرصت‌های زیادی را در بین آزمون‌ها برای رسیدگی به درس‌ها و فعالیت‌های جانبی خود داشته باشید.

۵. معلم خصوصی در یک دانشگاه، فرصت‌های تدریس خصوصی زیادی می‌توان یافت. این کار از این رو که شما می‌توانید درباره ساعت‌های کاری خود تصمیم بگیرید، کار پاره وقت بسیار خوبی است. اگر مراکز آموزشی در دانشگاه شما وجود دارد، برای شما فرصت خوبی است تا در آنها فرم تدریس پر کنید. همین‌‍طور دانشگاه‌هایی که بخش تربیت بدنی قوی دارند، مربیانی را برای آموزش دانشجویان نیاز دارند.

نحوه احراز این شغل: اگر در مواد درسی که بیشتر مورد تقاضای عده زیادی است (مانند حسابداری، فیزیک، زبان انگلیسی و …) می‌توانید تدریس کنید، برای کلاس‌های خصوصی خود تبلیغاتی را در تابلوهای دانشگاه نصب کنید. یا اگر به‌فرض در یک درس خیلی عالی هستید، از استاد خود بخواهید شما را برای کلاس‌های خصوصی به دانشجویان معرفی کند. اگر باز هم نتوانستید فرصت تدریس خصوصی خوبی برای خود در دانشگاه پیدا کنید، در صورتی که دانشگاه شما دانشگاهی بین‌المللی است و ورودی‌های خارجی زیادی دارد، می‌توانید به‌عنوان راهنما و معلم خصوصی دانشجویان خارجی برای آشنایی با محیط دانشگاه و زبان فارسی فعالیت کنید.

۶. دستیار بخش علمی و آزمایشگاهی سری به بخش‌های علمی بزنید (اگر دانشجوی زبان انگلیسی هستید، سری به بخش زبان‌های خارجی بزنید) و به دنبال فرصت‌های شغلی بگردید. بخش‌های علمی فعالیت‌های زیادی به عنوان پروژه دارند و بعضی وقت‌ها دانشجویانی را برای کار پاره وقت دفتری استخدام می‌کنند. اگرچه برای شما اجباری نیست که حتماً در بخش رشته خود فعالیت کنید، اما معمولاً بخش‌های علمی، اولویت را به دانشجویان همان رشته می‌دهند. به‌علاوه، اگر در رشته خودتان مشغول فعالیت شوید، فرصت ارتباط برقرار کردن با اساتید را خواهید داشت. همچنین فرصت طلایی برای شناخت کامل رشته و بخش خودتان پیدا می‌کنید.

نحوه احراز این شغل: از طریق بخش علمی رشته خودتان یا دانشجویانی که در بخش فعالیت دارند، فرصت‌های شغلی را جویا شوید.

۷. پشتیبان فنی پردیس دانشگاه اگر در علوم کامپیوتر مهارت دارید یا مهارت‌های فنی رشته کامپیوتر را دارید، از مرکز IT دانشگاه برای شغل پرس و جو کنید. بسیاری از دانشگاه‌ها، پشتیبانی فنی تمام وقت دارند و در این زمینه از دانشجویان و اساتید استفاده می‌کنند. به‌خاطر اینکه در این شغل، حجم کار زیاد است و افراد زیادی مشغول به کارند، معمولاً ساعت‌های کاری شما به تناسب درخواست شما به میل خودتان قابل تنظیم است. در ساعت‌های استراحت هم می‌توانید به کارهای خودتان بپردازید.

نحوه احراز این شغل: از بخش پشتیبانی فنی دانشگاه یا دانشجویانی که با آنها همکاری دارند، فرصت‌های شغلی را جویا شوید. خب این هفت شغل دانشجویی که می‌توانید در طول دوره تحصیل مشغول به آنها باشید، این مشاغل نه به خاطر درآمدشان بلکه به خاطر کمک کردن به شما در پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیل می‌تواند بسیار مفید باشد. منبع: سایت ذهن نو

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

One thought on “استخدام مترجم عربی به صورت پاره وقت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *