اس ام اس فلش چیستمنظور از پیامک فلش

پیامک فلش چیست ؟ منظور از پیامک فلش

پیامک فلش که جنجال زیادی هم به پا کرده است چیست ؟
اخیرا معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال پیامک فلش را در هر شکل ممنوع اعلام کرده است
واژه فلش یا همان flash در زبان انگلیسی می باشد و ترجمه فارسی آن “یک آن” یا “بروز ناگهانی” یا “ناگهان شعله ور شدن” و … می باشد ، همانطور از اسم فلش اس ام اس پیداست ، این گونه پیامک ها ، پیامکهایی هستند که ناگهان دیده می شوند .

از مزایای ارسال پیامک فلش این است که پیامک شما به صورت ناگهانی بر روی گوشی گیرندگان نمایش داده می شود و نیازی نیست که گیرنده پیامک ، وارد بخش پیامک های دریافتی شود و پیامک را مشاهده نماید ، این نوع پیامک بسیار جذاب و جالب می باشد و زمانیکه شخص گوشی خود را مشاهده می کند ، یک پیغام باز شده روی گوشی گیزنده نمایش داده خواهد شد .

ارسال فلش اس ام اس ، این خاصیت را دارد که حتما پیامک شما توسط مخاطب خوانده خواهد شد و بسیار متفاوت با دیگران می باشد ، اما ارسال پیامک فلش ایرادی هم دارد و آن این است که پیامک شما بعد از آن خوانده شدن ، روی گوشی مخاطب ذخیره نمی شود ، یعنی دقیقا کلمه فلش معنی خود را نمایان می کند “بروز ناگهانی” به صورت ناگهانی نمایش داده می شود و بعد از آن از دیدرس خارج می شود ، البته در برخی از گوشی ها اگر گیرنده دکمه ذخیره یا save را بزند پیامک در اینباکس ذخیره می شود .

این نوع از ارسال پیامک برای بیشترین کاربرد را در این شرایط دارا می باشد :

1 – مخاطبان شما ، شما را می شناسند و نیازی نیست که پیامک شما در گوشی آنها ذخیره شود و شما فقط میخواهید مطلبی را به اطلاع آنها برسانید ، مثلا عیدفطر را تبریک بگویید .

2 – نمی خواهید پیامک در گوشی گیرنده ذخیره شود ، مثلا پیامک شما حاوی کد رمزی می باشد که به علت مسائل امنیتی نمی خواهید که این پیامک ، پس از مشاهده روی گوشی گیرنده ذخیره شود .

3 – شرایطی که شما تمایل دارید که با دیگران متفاوت جلوه دهید ، این نوع پیامک کمتر استفاده می شود ، پس با دیگران متفاوت می باشد .

4 – در شرایطی که شما تمایل دارید اس ام اس ارسالی حتما خوانده شود .

5 – پیامک شما حاوی اطلاعات کوتاه می باشد ، اگر پیامک شما طولانی باشد ، فلش اس ام اس ها کاربرد نخواهد داشت .

حتما یکبار فلش اس ام اس را با تارنمای پیامکی ایران sms.ir تست نمایید ، قطعا برای شما لذت بخش خواهد بود .
منبع:
sms.ir

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *