خواص قهوه سبزقهوه سبز

قهوه سبز رفع کننده ضعف بنیه و خواب زیاد است

سلامت نیوز/ یک کارشناس طب سنتی گفت: قهوه سبز رفع کننده ضعف بنیه و خواب زیاد, رقیق کننده و پاک کننده اخلاط، مفید برای اکثر سردردها و مقوی معده است، همچنین مصرف زیاد قهوه بوداده موجب سردرد، زردی رنگ پوست، کاهش میل جنسی، نفخ، لاغری و بی‌خوابی می‌شود.

قهوه سبز

سید جواد علوی درباره قهوه اظهار داشت: طبیعت قهوه (تازه)، گرم و خشک است، اما قهوه کهنه و بریان آن، سرد و خشک است.
به گفته وی بهترین نوع قهوه، قهوه سبز می باشد، هنگامی که دانه‌های آن را در آب می ریزید فرو رود. در هنگام ناشتا و معده خالی نباید قهوه خورد. خوردن قهوه به همراه شیر کاری اشتباه است، چون ایجاد لک و پیس می‌کند. قهوه بوداده برای رفع اسهال مفید است.

قهوه خام خواص بیشتری دارد
این کارشناس طب سنتی افزود: قهوه خام مفید برای انسداد، مسکن درد و غلیان خون(جوشش خون)، رقیق کننده و پاک کننده اخلاط ، مفید برای اکثر سردردها، مقوی معده و سرفه‌های بلغمی بدون آن که شخص ضعف کند، خواب زیاد، تشنگی و گرسنگی را کم می‌کند، همچنین خستگی، احساس کوفتگی و ضعف بنیه را رفع می‌کند.

مضرات مصرف زیاد قهوه کهنه و بوداده شده
علوی گفت: مصرف زیاد قهوه بوداده موجب سردرد، زردی رنگ پوست، کاهش میل جنسی، نفخ، لاغری، بی‌خوابی می‌شود.

نکاتی که در رابطه با مصرف قهوه باید رعایت کرد
وی بیان داشت: در افرادی که قهوه نمی‌نوشند هنگامی که مصرف شود, ممکن است فشار خون بالا رود. با مصرف ۵،۶ فنجان در روز پس از ۹ هفته، کلسترول (LDL) افزایش می‌یابد. قهوه جذب سایر داروها را کاهش می‌دهد.
این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: مقدار مصرف حداکثر ۵ فنجان در روز است، ولی باید بدانید که در دوران شیردهی موجب اختلال خواب شیرخوار می‌شود، همچنین مصلح قهوه زعفران است.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *