خواستگاری دختر از پسرخواستگاری دختر از پسر

راههای جذب خواستگار/ راه های پیدا کردن خواستگار

۱- یکی از موانع مهم پیش روی ازدواج توقعات بالا است. با کم کردن این توقعات و ازدواج آسان می توانید زمینه ازدواج را ایجاد کنید. مثلاً دختر خانمی به خاطر اینکه خواستگارش شغل دولتی نداشت آن را رد کرده بود در صورتی که بقیه موارد پسر خوب بود. یا دختری تعریف می کرد می خواهم اول زندگی همسرم خانه ای مستقل داشته باشد.

بنابراین ابتدا سطح توقعات خود را پایین بیاورید و گاهی این مساله را در جمع دوستان و بستگان که انتظارات من برای ازدواج بالا نیست را بیان کنید.

۲- رفتار مناسب، با ادب و احترام و به دور از شوخی زیاد و جلف بودن می تواند برای یک دختر مناسب باشد و نظر یک آقا را جلب کند. به این نکته توجه کنید رفتار محرک، برخورد بسیار صمیمانه با پسر و دوستی های قبل ازدواج درست نیست اما اخم کردن و بدخلقی هم در مواجهه با پسر باعث دوری او می شود.

۳- برای شکوفایی استعدادها و توانایی ها و پر کردن اوقات فراغت خود به کلاس های مختلف هنری، ورزشی و علمی بروید و به یادگیری فنون و هنرهای مختلف بپردازید. مطمئن باشید دختری که دارای چنین مهارت هایی است خواهان بیشتری دارد.

۴- یکی دیگر از راههای جذب خواستگار توسعه روابط اجتماعی دختر است. پیشنهاد می کنم با حضور در مهمانی های خانوادگی، دوستانه و مجالس زنانه نظیر روضه های خانگی، مراسم هیأت های مذهبی خود را در معرض دید بیشتر قرار دهید است تا زمینه آشنایی پسران، مادران نیازمند عروس و یا واسطه ها با شما مهیا شود.

۵- برای جذب خواستگار به سر و وضع و آراستگی ظاهری خود بیشتر از قبل توجه کنید و از نامرتب بودن و شلختگی دوری کنید.

۶- در مهمانی های خانوادگی و مراسم گوناگون در میان حرف های خود به صورت غیر مستقیم نسبت به ازدواج علاقه نشان دهید.

۷- از افکار منفی دوری کنید. اگر می خواهید طراوت و جوانی خود را حفظ کنید باید ناراحتی و افکار مزاحم را از خود دور کنید. سعی کنید بدبینی را کنار بگذارید و با عینک خوشبینی به دنیا نگاه کنید. اجازه ندهید افکار منفی بر شما پیروز شود و آرامشتان را بر هم زنند. کم نیستند دخترانی که در سنین بالا ازدواج کرده اند و زندگی موفق تری نسبت به فردی که زود ازدواج کرده داشته اند.

۸- به خدا توکل کنید و از خدا بخواهید که همسری مناسب و لایق نصیب کند که لیاقت شما را داشته باشد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *