متن پزشکی به عربیسلامت قلب متن پزشکی به عربی

حس بدبینی به سلامت قلب آسیب می زند

مهر/ مطالعه جدید نشان می دهد بدبین بودن سلامت قلب را به خطر می اندازد.
یافته جدید محققان فنلاندی نشان می دهد افزایش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی در افراد بدبین در مقایسه با افراد خوش بین بیشتر است.
به گفته محققان، افرادی که به دلیل بیماری قلبی عروق کرونر جان خود را از دست داده اند در مقایسه با دیگران نگرشی به مراتب بدبینانه تر داشته اند.
مطالعه محققان از سال ۲۰۰۲ با حدود ۳۰۰۰ مرد و زن آغاز شد. تا دسامبر ۲۰۱۳ شمار افراد شرکت کننده به دلیل مرگ و فاکتورهای دیگر کاهش یافت. در پایان، نمونه نهایی در طول ۱۱ سال پیگیری افراد شامل ۲۲۶۷ نفر بود که ۱۲۱ تن از آنها به دلیل بیماری قلبی عروق کرونر جان خود را از دست داده بودند و ۲۱۴۶ نفر زنده مانده بودند.
دکتر میکو پانکالانن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگر بدبین هستید و دارای برخی مشکلات سلامت نیز هستید باید مراقب سلامت روان خود باشید.»
وضعیت سیگار کشیدن، سطح کلسترول، فشارخون، دیابت و سایر اطلاعات شخصی هر فرد نیز ثبت شد. از افراد خواسته شد تا از صفر تا ۴ به شش عبارت و جمله نمره دهند. پرسشنامه از شرکت کنندگان می پرسید که چقدر هر عبارت به آنها مربوط می شود. همچنین از آنها خواسته شد به جملات خوش بینانه و بدبینانه نمره دهند.
نتایج تحقیق نشان داد افرادی که بواسطه بیماری قلبی عروق کرونر درگذشته بودند بیش از افرادی که زنده مانده بودند نسبت به شرایط بدبین بودند. همچنین در این مورد هیچ تفاوتی در مورد خوش بینی در زنان و مردان و نرخ مرگ و میر وجود نداشت.

حس بدبینی به سلامت قلب آسیب می زند

بدبینی و سلامت قلب سلامت قلب – بدبینی به سلامت قلب ضربه می زند – قلب سالم – بدبینی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *