انشاء عربی با موضوع تعطیلات تابستان - انشاء عن الصیفماه عسل - ازدواج

ماه عسل به خانه اقوام نروید

نوعروس/ بعضی از زوج های جوان برای این که در ماه عسل شان صرفه جویی کنند و در آغاز زندگی مشترک خیلی به خودشان سخت نگیرند تصمیم می گیرند ماه عسل را در خانه ی اقوام سپری کند . اما اینکار ا چه اندازه درست است ؟
بعضی از زوج های جوان برای این که در ماه عسل شان صرفه جویی کنند و در آغاز زندگی مشترک خیلی به خودشان سخت نگیرند تصمیم می گیرند ماه عسل را در خانه ی اقوام سپری کند . شاید این ایده در ظاهر خیلی جذاب و دوست داشتنی به نظر برسد اما ماه عسل همانطور که از اسمش پیداست ماهی است که باید همه چیز در آن شیرین و مثال زدنی باشد و این تعریف با گذراندن ماه عسل در خانه ی اقوام حسابی متناقض است . معایب این تصمیم را برای ماه عسل با ما مرور کنید تا اگر در ذهن تان دارید که این کار را انجام بدهید ، سریع قیدش را بزنید.
ماه عسل به خانه اقوام نروید
باید قید رویا را بزنید
ماه عسل با رویایی بودنش گره خورده و همه ی زوج های جوان برای این که زندگی شان را با شیرینی شروع کنند در ابتدا به ماه عسل می روند تا برای خودشان چند شب رویایی بسازند . اما بودن در خانه ی فامیل همه این خوشی ها را از شما سلب می کند . مثلا فکر کنید دوست دارید یک شب اتاق خواب تان را غرق در گل کنید . این ایده بسیار جذاب است و خیلی از زوج های جوان در ماه عسل شان از آن استفاده می کنند ، اما مگر می شود در خانه ی فامیل از این کارها کرد؟ حتی اگر خیلی با فامیل تان خودمانی هستید و به قول معروف این حرف ها را ندارید و آن ها هم مانند شما زوج جوانی هستند اما این کارها درست نیست . یا نه اصلا فکر کنید دوست دارید شب را تا صبح بیدار بمانید و خوش بگذرانید و تمام فردا را بخوابید ، به نظر شما امکان دارد بتوانید این کار را در خانه ی اقوام تان انجام بدهید؟ خیر . پس بهتر است اصلا چنین تصمیمی نگیرید.
معذب می شوید
ماه عسل را در خانه ی اقوام گذراندن باعث می شود همه چیز به شما زهر شود . شاید در نگاه اول دیدن فامیل و سپری کردن چند روز با آن ها خیلی خوشایند باشد اما شما به عنوان عروس و داماد با قرار گرفتن در آن محیط حسابی معذب می شوید . خصوصا اگر در فامیل تان کسانی باشند که با شوخی و خنده و کنایه سعی می کنند به عروس و دامادها تیکه بیندازند و آن ها را خجالت بدهند.
خاطره نمی سازید
رفتن به سفر و از خانه بیرون زدن باعث می شود شما کلی خاطره بسازید . خاطره هایی که بعدا می توانید با نشان دادن عکس و فیلم آن ها را برای بچه های تان هم روایت کنید . حالا فکرش را بکنید شما بخواهید ماه عسل تان را در خانه ی اقوام باشید و تمام عکس های تان همراه با آن ها باشد و دائم درگیر مهمان بازی باشید . به نظرتان وقتی می ماند که بتوانید خاطره بسازید؟ شما با این کار خاطراتی که قرار است یک عمر از ماه عسل تان داشته باشید را به نابودی می دهید . لطفا این ظلم را در حق خودتان نکنید .
ابراز احساسات تان می ماسد
یکی از اتفاقاتی که عروس و دامادها در ماه عسل شان آن را تجربه می کنند بیان احساسات است . قربان صدقه رفتن های بعد از ازدواج و حال و هوایی که دو زوج عاشق دوست دارند در کنار یکدیگر تجربه کنند . زمانی که پای فامیل به میان می آید خیلی ها حجب و حیا به خرج می دهند و همان حرف های معمولی را هم به زور بین خودشان رد و بدل می کنند و همین مسئله باعث می شود احساساتی که باید در آن موقعیت و شرایط خرج یکدیگر کنند دست نخورده باقی بماند و به قول معروف ماسیده شود . برای این که در سفر ماه عسل تان مجبور به خودسانسوری نشوید و تمام احساساتی که نسبت به همسرتان دارید را بیان کنید ، از تلفیق سفر ماه عسل با دید و بازدید فامیل جدا خودداری کنید . ماه عسل می تواند سنگ بنای احساسی شما را در زندگی زناشویی سر و سامان بدهد و اگر این فرصت را از خودتان دریغ کنید ، ممکن است با مشکل رو به رو شوید .
خاله زنک بازی
در جمع های فامیلی هر قدر هم که آدم ها روشنفکر باشند و دل به دل غیبت کردن و حرف های خاله زنکی ندهند اما باز هم اتفاق می افتد که شب وقتی همه دور هم نشسته اید یک نفر شروع کند به تعریف کردن خاطره ای و پشت بند آن بقیه هم از مسائلی صحبت کنند که شاید شنیدن آن باعث شود ، فضای خاله زنک استارت بخورد و مشکلاتی به وجود بیاید . شما به ماه عسل رفته اید و اگر اهل خاله زنک بازی باشید خیلی برای این کار فرصت دارید و نیازی نیست که چند روز ماه عسل تان را صرف این کار کنید .
مجبورید تابع جمع باشید
سفرهای دست جمعی یک رکن اساسی دارد و آن هم تابع جمع بودن است . زمانی که شما ماه عسل تان را در خانه ی اقوام می گذرانید و از امکانات آن ها استفاده می کنید باید این رکن را در نظر بگیرید و قطعا برای یک تازه عروس و داماد که دوست دارند روزهای شادی را بگذرانند ، تابع جمع بودن کمی دور از ذهن است . علاوه بر آن فامیل همیشه دوست دارد به بهترین از شما پذیرایی کند و برای همین ممکن است اقوام دیگر را هم به خانه اش دعوت کند و تابع جمع بودن به شما این اجازه را نمی دهد که بخواهید یک شب را خارج از محیط خانه ی فامیل تان به خوبی و خوشی بگذرانید .

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *