فواید انجام دادن کارهای منزل برای مردانفواید انجام دادن کارهای منزل برای مردان جارو کردن

فواید انجام دادن کارهای منزل برای مردان
مجله پزشکی دکتر سلام/ کارشناسان با تحقیق بر روی ۳۳۷ فرد بزرگسال با رده سنی ۶۴ الی ۹۴ سال دریافته‌اند، انجام کارهای خانه مانند شستشوی ظروف و نیز گردگیری و نظافت می‌تواند سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود.فواید انجام دادن کارهای منزل برای مردان بهتر است بدانید انجام کارهای منزل فقط منحصر به خانم ها نیست و آقایان نیز باید در انجام دادن آن ها به همسرانشان کمک کنند، چون هم موجب تحکیم روابط میان زوجین و هم باعث سالم ماندن بیشتر آقایان می شود!

بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها انجام کارهای خانه می‌تواند سبب حفظ سلامت بدن شود.

گفتنی است، کارشناسان با تحقیق بر روی ۳۳۷ فرد بزرگسال با رده سنی ۶۴ الی ۹۴ سال دریافته‌اند، انجام کارهای خانه مانند شستشوی ظروف و نیز گردگیری و نظافت می‌تواند سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کیس وسترن انجام کارهای خانه مانند نوعی ورزش کردن باعث حفظ سلامت روحی و جسمی افراد می‌شود و به طور کلی زندگی در یک محیط تمیز خاصیت درمانی دارد.

بر اساس این پژوهش‌ها، افرادی که در دوران سالمندی نیز به تمیز کردن خانه می‌پردازند، کمتر دچار مشکلاتی مانند یبوست، سرگیجه و از دست دادن تعادل و حتی بروز انواع زخم‌ها می‌شوند.

کارشناسان در همین راستا به افراد سالمند ناتوان و یا معلول توصیه می‌کنند تا حد امکان به صورت نشسته به انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی بپردازد.
کارشناسان اعتقاد دارند انجام کارهای خانه و نظافت در مردان بویژه بیشتر از زنان در دوران سالمندی می‌تواند سبب حفظ سلامت آن‌ها شود.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *