شوهرم به من توجه نمی کندعدم توجه شوهر

شوهرم به من توجه نمی کند

شوهرم اصلا به من توجه نمی کند!

خراسان/ خانمی هستم ۱۹ ساله. ۶ ماه است که عقد کردم ولی شوهرم هیچ علاقه ای به من ندارد. مدام بیرون از خانه است. اصلا به من توجه نمی‌کند. هیچ رابطه ای با من ندارد و به او اعتماد هم ندارم. لطفا راهنمایی ام کنید.
می فهمم که در شرایط بدی قرار دارید چون مدت زمان کمی از ازدواج تان گذشته است و در دوران عقد هستید که علاوه بر این که دورانی برای آشنایی و شناخت بیشتر است زوجین نسبت به هم در اوج محبت هستند؛ اما شما مورد بی مهری قرار گرفته اید و این برایتان خیلی اذیت کننده است. در ادامه، راهکارهایی برای بهتر شدن رابطه تان مطرح می کنم.
چگونگی رفتار با همسر بی‌تفاوت
رجوع و بازنگری رفتار و نوع ارتباط خود با همسرتان را در اولویت اصلاح رابطه تان قرار دهید. بدون سوگیری و پیش داوری، به عبارتی به صورت عادلانه و منصفانه، خود و رابطه تان را با پرسش و پاسخ هایی از قبیل: «آیا رفتار من سبب بی توجهی همسرم شده است؟! کدام رفتار من باعث آن شده است؟ چه موقع و در چه شرایطی آن رفتار را انجام دادم؟ واکنش همسرم چه بود؟ و … » محک بزنید و نقاط ضعف و قوت خود و همسرتان را بیابید. توصیه می کنم ابتدا به طور انفرادی، خود را در محکمه ای که در ذهن دارید، به قضاوت بنشانید و پس از یافتن ریشه مشکل و آگاهی از درجات قصور خود و همسر و نحوه واکنش هر یک از طرفین، آن را در محفلی دوستانه و بی غرضانه داوری و حل کنید. در ضمن قصور و کوتاهی خود را به پای دیگری ننویسید و هر یک از طرفین شجاعانه و با جرات عیوب و کاستی خود را بپذیرید و درصدد رفع آن برآیید.
این گونه اعتراض کنید
مهم ترین اصل برای حل مشکل تان گفت و گو است. باید در گفت و گو بتوانید خواسته های خود را مطرح کنید. به همسرتان بگویید که نیاز دارید ساعتی را در خلوت و بدون مزاحم به گفت و گو بنشینید. در یک زمان مناسب با لحن آرام به گفت و گو بپردازید. هرگز از عباراتی استفاده نکنید که منزلت و شان شخصیتی و خانوادگی یکدیگر را زیر سوال ببرید. دلخوری ها، دل مشغولی های ذهنی، نیازها و خواسته هایتان را بیان کنید؛ اما از عبارات داوری کننده و انتقادآمیز اجتناب کنید. از همسرتان بخواهید به شما بگوید: «از نظر او کدام رفتار شما بی توجهی قلمداد می شود و چه رفتاری انجام دهید که برای او به منزله توجه و ارادت است.»

شوهرم به من توجه نمی کند

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *