فشار خونفشار خون

اگر جلوی تماشای تلویزیون خوابتان می برد، فشارخون دارید

باشگاه خبرنگاران/ کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مردانی که مبتلا به فشارخون بالا هستند، بیشتر از سایرین دچار احساس خواب آلودگی می شوند.
براساس تاره ترین آمارها فشارخون بالا عامل مرگ سالانه بیش از ۷٫۵ میلیون فرد بزرگسال در جهان است، متاسفانه این بیماری درمراحل اولیه علائم خاصی ندارد.
احساس خواب آلودگی زودهنگام در شب، بی اشتهایی برای خوردن شام، خستگی هنگام تماشای تلویزیون و مشکل در باز نگه داشتن چشم ها در مردان سالمند می توان زنگ خطر فشار خون بالا در آنها باشد و این بیماری باعث بالا رفتن خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی در افراد می شود.

در عین حال فشار خون بالا، اثرات منفی بر عملکرد اعضای بدن از جمله چشم ها ، کلیه و کبد می گذارد.
این یافته ها حاصل تحقیقات پژوهشگران بنیاد قلب بریتانیا بر روی ۲۴۲۴ نفرمرد بزرگسال بین سنین ۴۰ الی ۶۰ سال است و نشان می دهد که افراد مبتلا به فشار خون بالا میل بیشتری به خواب دارند.
برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خون کارشناسان توصیه می کنند افراد بویژه اگر سابقه فامیلی ابتلا به این اختلال را دارند کنترل دقیقی بر وزن خود داشته باشند، از استعمال دخانیات خودداری کنند، مواد غذایی سالم حاوی میوه وسبزیجات تازه مصرف کنند، ورزش منظم داشته باشند ، از استرس و عصبانیت پرهیز کنند و به طور منظم فشار خون خود را اندازه گیری کنند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *