نمونه کارائوکه عربیکارائوکه چیست ؟

کارائوکه چیست ؟
ارائوکه ابزاری سرگرم کننده برای دوستداران آوازخوانی آماتور و حرفه ای است. یک صفحه نمایش و میکروفون برای افراد مشتاق، امکان پخش موسیقی بی کلام آوازهای مشهور را فراهم می سازد. اشعار بر روی صفحه نمایش دیده می شود و از طریق میکروفون، ضبط صدا انجام می گردد.

یک نمونه از کارائوکه عربی را می توانید از قسمت بالا مشاهده کنید یا از اینجا دانلود کنید

کارائوکه از دو کلمه ژاپنی kara به معنی خالی و oke به معنی ارکستر تشکیل شده است.

بنا به عقیده بسیاری، یک موسیقی دان ژاپنی اهل شهر کوبه به نام دایسوکه اینوئه، در سال 1971 کارائوکه را معرفی کرد. در سال 1980 دیگر نقاط شرق و جنوب شرق آسیا گسترش دهنده این ابزار به جهانیان شدند.

به آهنگ های بی کلام که صدای خواننده از آنها حذف شده است اصطلاحاً کارائوکه یا کارئوکی می گویند. کارائوکه کاربردهای مختلفی دارد. گاهی از نسخه کارائوکه آهنگهای خارجی برای ارائه ی آثار کاور با شعر فارسی استفاده می کنند. همچنین در میهمانی ها و مجالس با استفاده از یک دستگاه کارائوکه نسخه ی بی کلام آهنگ را پلی کرده و افراد روی آن خوانندگی می کنند. کارائوکه یکی از سرگرمی های محبوب آسیای شرقی به شمار می رود و امروزه در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است. شرکتهای الجی ، سامسونگ و … دستگاه های کارائوکه خانگی به بازار عرضه نموده اند.

استاندارد فنی تولید

در تولید موسیقی یا کلیپ با سبک کارائوکه باند چپ موسیقی خام و باند راست میکس دو صدا یا صدای تنهای خواننده باشد

در تولید برنامه ی تلویزیونی باند چپ موسیقی خام به همراه افکت های صوتی و باند راست نریشن و صدای مجری باید باشد
کارایی دکمه ی کارائوکه در پخش های خانگی
نسل قدیمی ضبط صوتهای خانگی یا های فای ها مجهز به دکمه ی کارائوکه بودند که با فشار دادن آن دکمه ، صدای باند چپ بر روی دو باند پخش میشد و عملاً این دکمه کلا صدای خواننده را حذف میکرد و این امکان فراهم میشد تا کاربر با استفاده از یک میکروفون متصل به دستگاه، به جای خواننده ، موسیقی را با صدای خودش بازخوانی نماید

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *