جملات زیبای عربی با ترجمه فارسیزبان عربی

دوره آموزشی زبان عربی در دانشگاه

پیش نیاز: داشتن تسلط کافی به زبان عربی و شرکت در آزمون تعیین سطح

در این دوره رویکرد اصلی آموزش، توانا ساختن زبان آموز در بهره گیری از مهارت های چهارگانه زبان بوده و با استفاده از روش های سمعی ـ بصری و . . .  آموزش داده می شود.

دوره میانی (المتوسطه) ۴ ترم

دوره پیشرفته (العالیه) ۴ ترم

برای یادگیری زبان عربی، توجه به چهار مهارت اصلی زبان (شنیدن، خواندن، گفتن و شنیدن) از اهمیت بالائی برخوردار است. این زبان آموز است که در کلاس های عربی، نقش عمده فعالیت های کلاسی را بر عهده دارد و معلم فقط نقش ناظر و هدایت کننده را بر عهده دارد یعنی این زبان آموز است که باید اصطلاحات، واژگان، تعابیر، جمله های گفتگویی (محاورات)، متن ها و دستور زبان را در منزل مطالعه نموده و توسط لوح فشرده شنیده و با استفاده از قاموس ( فرهنگ لغت) معنای کلمات نامفهوم را استخراج کرده و بکار ببرد و تا زمانی که زبان آموز به مرحله تولید زبانی با استفاده از قرار دادن خود در موقعیت های مجـــازی ( رستوران ـ فرودگاه ـ بیمارستان ـ فروشگاه ـ پارک و غیره) و استفاده از موضوعات یاد گرفته شده نرسد نمی تواند به پایدار سازی و حفظ مطالب در ذهن خود کمک کند.

ارزشیابی مستمر فعالیت های کلاسی ۳۰% + آزمون پایانی ۷۰%  = نمره نهایی

نمره قبولی در پایان ترم حداقل ۷۰ از ۱۰۰ می باشد. به زبان آموزان در پایان هر سطح گواهی اعطاء می گردد.

زمان برگزاری پاییز ۱۳۹۵
هزینه­ ثبت نام۵۰۰٫۰۰۰ ریال.
طول مدت هر ترم ۱۶ جلسه (۳۲ ساعت)

نکته: در دوره­  ذکر شده دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه و سایر مراکز آموزش عالی از ۲۰ درصد تخفیف بهره مند خواهند شد.

لذا از کلیه علاقه مندان دعوت به عمل می ­آید با در دست داشتن فرم ثبت نام نسبت به شرکت در این دوره ها اقدام نمایند، ضمناً علاقمندان می توانند فرم ثبت نام مربوط به دوره های آموزش زبان خارجی را از صفحه مربوط به دفتر آموزش های آزاد و مجازی در قسمت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در سایت دانشگاه (http://ikiu.ac.ir/fa/page-view.php?pid=914)   دریافت نمایند و پس از تکمیل دقیق اطلاعات به دفتر آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه واقع در پژوهشکده آینده پژوهی، طبقه اول، ضلع غربی، جنب اداره دانش آموختگان تحویل دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۱۷۶۴ ۳۳۹۰ ۰۲۸ تماس حاصل فرمائید.

کلاس آموزش زبان عربی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *