دانلود کتاب همت و كار در ‌آيينه شعر و ادب فارسيدانلود کتاب همت و کار در ‌آیینه شعر و ادب فارسی

دانلود فرهنگ لغت حقوقی عربی

دانلود فرهنگ لغت عربی حقوقی مناسب برای امتحان مترجمی رسمی قوه قضائیه
در این کتاب هر یک از اصطلاحات به زبان عربی توضیح داده شده است
این کتاب نزدیک به 800 صفحه است

برای دانلود مستقیم کتاب اینجا کلیک کنید

اصطلاحات حقوقی عربی انگلیسی به صورت خلاصه در 40 صفحه

از اینجا دانلود کنید


حقوق مجموعه قواعد و مقرراتی است که نظم اجتماعی را تأمین می‌کند.[۱] حقوق در نظام‌های حقوقی ملی به روش‌های مختلفی ایجاد می‌شود؛ از طریق وضع قانون توسط قوه مقننه، از طریق صدور آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های دولتی در قوه مجریه، و تصمیمات قضایی الزام‌آور در قوه قضائیه (که این روش آخر در نظام‌های کامن‌لا اهمیت بیشتری دارد). اشخاص خصوصی هم می‌توانند قراردادهای الزام‌آور قانونی را میان خود ایجاد کنند و در برخی وضعیت‌ها با توافق یکدیگر سیستم‌های میانجی‌گری و داوری را جایگزین فرایند معمول دادگستری کنند. قانون اساسی نقش انکارناپذیری در شکل‌گیری نظام حقوقی هر کشور دارد و نظام حقوقی نیز به نوبه خود شکل‌دهنده سیاست، اقتصاد و جامعه است و روابط میان افراد را هدایت می‌کند.

یک تمایز مهم میان حقوق مدون و کامن‌لا وجود دارد. تمام کشورهای اروپای قاره‌ای و بیشتر کشورهای دیگر دنیا از جمله ایران و افغانستان از حقوق مدون برخوردار هستند که در آن قوه مقننه از طریق وضع قانون و تدوین قوانین به ایجاد حقوق می‌پردازد. اما بریتانیا، ایالات متحده و اغلب مستعمرات سابق بریتانیا از نظام‌های کامن لا برخوردار هستند که در آن‌ها رعایت آراء قبلی دادگاه‌ها الزام‌آور است و حقوق از طریق سابقه قضایی ایجاد می‌شود. حقوق مذهبی به ویژه حقوق اسلامی (فقه) و حقوق یهودی نیز اهمیت بسیاری در حقوق بسیاری از جوامع و کشورها داشته‌است.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

One thought on “منابع آزمون مترجمی رسمی عربی – دانلود فرهنگ لغت حقوقی عربی”
  1. سلام روز بخیر دکتر کشاورز عزاداری هاتون قبول باشه محبت میکنید فرهنگ لغتی کع اصطلاحات دیجتالی و کامپوتری توش باشه عرب یه فارسی یا حتی عربی به عربی هم باشه خوبه بزارید یا معرفی کنید من هرچی گشتم کمتر موفق شدم . فرهنگ اطاحات عربی به فراسی اقای میرزایی را دارم ولی جامع نیست سپاسس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *