دردسرهای ازدواج با یک شوهر رویاییازدواج

ازدواج سنتی پایدارتراست یا مدرن؟

ازدواج با دوست دختر

باشگاه خبرنگاران/ اکثر جوان‌ها موافق ازدواج مدرن هستند در صورتی که برخی از خانواده‌ها، ازدواج سنتی را پایدارتر و موفق‌تر می‌دانند.
امروزه دختر و پسر قبل از ازدواج چند جلسه برای آشنایی بیشتر هم دارند.

در حالی که در گذشته اگر دختر و پسر قبل مراسم خواستگاری هم دیگر را می‌دیدند، اطرافیان بر چسب نا خوشایندی روی آن وصلت می‌زدند.

اما کدام نوع آشنایی و ازدواج دوام بیشتری دارد؟ این روزها هم زمان با تغییر و تحولاتی که در سبک زندگی ما به وجود آمده، ازدواج هم رسم و رسوم جدیدی پیدا کرده است، رسم و رسومی که خیلی‌ها هنوز آن را نپذیرفته و در مقابل خیلی‌ها عقیده دارند تنها راه مطمئن برای موفقیت زندگی است.

اشکال ازدواج‌های مدرن در این است که در بسیاری از مواقع دفتر و پسر از دید احساس به مساله نگاه می‌کنند و بدون داشتن آگاهی تن به این ازدواج‌ها می‌دهند و مشکلات آنها پس از شروع زندگی مشترک در زیر یک سقف، مشخص شده و بروز می‌کند.

هما خرمی مشاوره خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در ارتباط با ازدواج‌ فرزندان خود مسائلی را در نظر می‌گرفتند و هنوز هم مد نظر می‌گیرند این مسائل حاصل تجربه‌های خاص خودشان یا تعالیم فرهنگی و اجتماعی بوده است هر خانواده، اصول و قوانین ویژه‌ای دارد و تلاش می‌کند طبق این اصول اقدام کند.

سنت ازدواج، معمولا با خواستگاری رسمی و خانوادگی شروع می‌شود، خانواده‌ها همدیگر را می‌سنجید تا ببیند آیا مطابق با اصول و هنجار‌های یکدیگر هستند یا نه.

وی افزود: هنوز هم بعضی‌ها بر این باورند که ازدواج سنتی در مقایسه با ازدواج‌های قوانین خانواده‌ها، ازدواج با ثبات و امن تری محسوب می‌شود، اما واقعیت این است که در این گونه ازدواج‌ها به برخی از ویژگی‌های فردی توجه چندانی نمی‌شود.

در ازدواج‌ها سنتی معمولا خانواده‌ها، تمایلی به صبر کردن و وقت گذاشتن برای بررسی حضایص فردی طرف مقابل ندارند.

وی در پایان گفت: اکثر جوان‌ها متقاضی ازدواج مدرن هستند زیرا خود همسرشان را انتخاب می‌کنند، ولی تنوع فرهنگی ضعف شناخت از یکدیگر و صرفا شناخت‌های ظاهری و تکیه کردن به یک سری از معیارهای کمی باعث شده است ازدواج‌های مدرن در جامعه آسیب پذیر باشند.

ازدواج با دوست دختر

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *