ازدواج موقت چطور خواستگاری کنمخواستگار

از این که خواستگارم را رد کردم پشیمانم!

به خواستگارم جواب رد دادم پشیمونم

خراسان/ دختری ۳۵ساله هستم دارای مدرک کارشناسی. حدود هفت سال پیش خواستگاری داشتم که به او جواب رد دادم حالا که هفت سال گذشته و ازدواج نکرده ام به آن مورد فکر می کنم و احساس می کنم اشتباه بزرگی کرده ام، خودم زندگی ام را خراب کرده ام و دیگر تباه شده ام. احساس بدی دارم، فکر می کنم دیگر موقعیتی برای ازدواج ندارم حدود دو سه سالی است که به صورت جدی قصد ازدواج دارم ولی دیگر امیدی برایم نمانده و احساس می کنم که دیده نمی شوم لطفا راهنمایی ام کنید.
این که شما ۷ سال پیش به خواستگارتان جواب مثبت نداده اید حتما در آن زمان دلیل قانع کننده ای برای آن داشته اید و چه بسا اگر به او جواب مثبت می دادید ممکن بود باز هم بنا به دلایلی که در او دیده بودید بعد از مدتی از تصمیم ازدواجتان پشیمان می شدید، پس نمی شود برای فردی افسوس خورد که شناخت کاملی از او ندارید و آنقدر هم در آن زمان به دلتان ننشسته که بخواهید با او یک زندگی مشترک را شروع کنید.
در توصیف وضعیت تان از تباه شدن به علت ازدواج نکردن صحبت کرده اید، بعضی دختران به دلیل این که ازدواج را تنها و یا از اصلی ترین اهداف زندگی شان می بینند و همه انرژی روانی شان را صرف این هدف می کنند و بر این باورند که بعد از ازدواج قرار است درهای خوشبختی و سعادت به روی آن ها باز شود وقتی به این هدف نمی رسند یا دیرتر از زمان مورد انتظارشان می رسند زندگی شان را از دست رفته می بینند، احساس پوچی می کنند و در روابط بین فردی دچار آسیب می شوند. از طرفی این افراد وقتی وارد زندگی مشترک می شوند باز هم بعد از مدتی که تب و تاب و شور اولیه کم می شود و همان احساس های منفی قبلی به شکل دیگر به سراغشان می آید و باز هم آن طور که فکر می کردند، نمی توانند از زندگی لذت ببرند و جملاتی مثل حالا بعد از ازدواج خبری هم نیست، ما عجله کردیم چی شد، قدر مجردی ات را بدان و … حرف بسیاری از این گونه افراد است.
هر چند که هیچ شکی در مزایای ازدواج در زمان مناسب و با فرد مناسب نیست و یک ازدواج خوب می تواند موجب رشد فردی، احساسی و اجتماعی فرد شود. بهتر است شما اهداف دیگری را هم برای خودتان در نظر بگیرید و معنای زندگی تان را در رسیدن به هدف های متعدد به دست آورید در این شرایط از نظر روحی و روانی هم به آرامش و رضایت درونی بیشتری می رسید و هم می توانید درست تر و منطقی تر شریک زندگی تان را انتخاب کنید.
در موقعیت های اجتماعی بیشتر حضور پیدا کنید و حواستان باشد که از سر تنهایی یا این که ممکن است دیگر فرد مناسبی برای ازدواج پیدا نشود برای زندگی تان کسی را انتخاب نکنید چون در این صورت عواقب این گونه ازدواج آنقدر زیاد است که تنهایی و مجرد بودن به آن برتری دارد.

به خواستگارم جواب رد دادم پشیمونم

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *