خطر آب معدنی برای زنان بارداربارداری - آب معدنی

خطر آب معدنی برای زنان باردار

“آب معدنی” برای زنان باردار خطرناک است!

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ آب معدنی علاوه بر تامین آب مورد نیاز بدن استفاده بیش از حد از آن باعث درد و تورم در مفاصل و “سنگ کلیه” و عوارضی مانند “فشار خون” می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند کارشناسان تولید آب معدنی بر این باورند گاهی “آلاینده‌های شیمایی آلی” و غیر آلی در آب به وجود می آید که می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به وجود آورد.

این روزها مادران باردار برای سلامت جنین خود و تامین مواد معدنی مورد نیاز بدنشان به سراغ آب‌های معدنی می‌روند و حتی نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه را با آب معدنی تهیه می‌کنند اما مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد بیماری‌ها و تغییرات پوستی از شایع‌ترین بیماری‌های دوران بارداری است که وجود ترکیبات و املاح مختلف در این آب‌ها می‌تواند باعث تشدید “بیماری‌های پوستی” و ورم شود.

بارداری - آب معدنی

آب معدنی آبی است که نسبت به آب معمولی از نظر میزان مواد معدنی، نوع مواد معدنی و گاز و همچنین درجه حرارت تفاوت داشته باشد.

آب‌های معدنی، از چشمه‌های طبیعی یا چشمه‌هایی که مصنوعی ایجاد کرده‌اند، جریان دارند و آن‌ها را در همان سرچشمه در ظرف مخصوصی پر می‌کنند و برای مصرف حمل می‌نمایند. آب چشمه‌ها بطور کلی دارای نمک‌هایی هستند که در موقع عبور آب از سطح زمین در آن حل شده باشد. مقدار این نمک‌ها در آب‌های معدنی بمراتب زیادتر و لااقل به یک در هزار می‌رسد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *