معنای کراش داشتنکراش زدن به چه معناست؟

کراش چیست

کراش زدن به چه معناست؟

کراش زدن در انگلیسی (one sided love) گفته می شود و به زبان ساده عشق یک طرفه گفته می شود اما شرط این است که طرف مقابل (معشوق) از آن عشق بی خبر باشد. به عبارت دیگر عاشق معشوقی بشویم که آن معشوق از عشق ما به او اطلاعی ندارد.

من معتقدم که چنین عشقی عمر تلف کردن است و اگر واقعا عاشق کسی هستید با او در میان بگذارید 

رل چیست ؟ منظور از رل زدن / اینجا کلیک کنید

نظر شما در مورد چنین عشقی چیست؟
خلاصه مطلب:
کراش به معنای عشق یک طرفه و معادل انگلیسی آن (one sided love) است. به عربی نیز به آن (حب غیر متبادل) می گویند. و آن عشقی است که طرف مقابل از آن اطلاع نداشته باشد.
رابطه عاطفی و احساسی یک طرفه و بدون فهمیده شدن از سوی طرف مقابل هست که می تواند به شما آسیب بزند. اما چگونه؟ به این صورت که ارتباط اجتماعی شما را محدود می کند، بروی مدل ذهنی عاطفی شما تاثیر منفی می گذارد، بازخوردهای محیطی را اشتباها برداشت خواهید کرد. در این نوشته به شما می آموزیم که چگونه از وابستگی بیش از حد به کراش خود جلوگیری کنید و در حد طبیعی به فرد دیگری احساس عاطفی داشته باشید.

این روز‌ها موضوع کراش زدن یا کراش داشتن روی شخصی از بحث‌های داغ و پرهیجان نوجوانان و حتی جوانان هست. خب ابتدا به تعریفی از آن بپردازیم که این عبارت کراش داشتن به چه معنایی هست؟ کراش داشتن به معنی علاقه طبیعی و سرگرم کننده به شخص دیگری در اکثر موارد هست. نوعی عشق ورزیدن یک طرفه به فرد مورعلاقه مانند چیزهای دیگری که به آن‌ها عشق می‌ورزیم.

در کراش مشکل عاطفی که ممکن است شما را تحت تاثیر خود قرار دهد احساس وابستگی وسواس گونه و بیش از حد است.
به گونه ای که بعد از مدتی حرکات کوچک کراش خود را زیر نظر خواهید گرفت و دیوانه وار به آن‌ها فکر می‌کنید و به رابطه عاطفی خود با وی فکر می‌کنید.
هرچند که این احساسات در اکثر موارد طبیعی هستند اما اگر از کنترل شما خارج شوند می‌تواند تاثیر منفی بروی عزت نفس و اعتماد به نفس و سلامت روانی شما بگذارد.
اینکه بدانید چگونه کراش خود را کنترل کنید و عشق و علاقه خود را به شکل سالمی حفظ کنید نیاز به مهارت هایی دارید که در این نوشته با آن‌ها آشنا خواهید شد. اگر به تازگی به موضوع کراش داشتن آشنا شده اید این نوشته را تا انتها بخوانید.

معنای کراش داشتن

عیوب کراش خود را ببینید
وقتی که با قلبتان تصمیم میگیرید و یا فکر می‌کنید، اینکه در فردی خوبی هایی را ببینید بسیار محتمل خواهد بود و به همین دلیل است که در کراش داشتن روی کسی بدانید که او نیز یک انسان است و عیوب و اشکالاتی در خود دارد حتی اگر شما آن‌ها را نمی بینید. بجای تمرکز بروی ویژگی‌های کوچک و بامزه سعی کنید به شکل انسان کاملی با تمام ویژگی‌های خوب و بد او را ببینید.
حواس خود را پرت کنید
وقتی که خود را با کراش تان تصور می‌کنید و آرزو می‌کنید که ای کاش با او بودید راهی برای برهم زدن رشته این افکار و کنار گذاشتن آنی آن کنید. مثلا شروع به مطالعه کتابی کنید، به سراغ سرگرمی مورد علاقه خود بروید، کار هیجان انگیزی انجام دهید تا ذهن شما مشغول نگه داشته شود.
به یاد داشته باشید که تصور کردن‌های عاشقانه و کراش داشتن اتفاق طبیعی است اما راه حلی برای روابط عاطفی شما نخواهد بود و بهتر است از فکر و خیالات تا حدی فاصله بگیرید.

کراش چیست
کراش خود را در جایی که شما انتخاب می‌کنید ببینید
افراد در محیطی که احساس آشنایی و راحتی داشته باشند بیشتر خود را به نمایش می‌گذارند و خود را می‌توانند براحتی جذاب و فریبنده نشان دهند، اگر شما با کراش خود در محیطی که وی راحت هست ملاقات می‌کنید او را جذاب تر و با اعتماد به نفس بالا خواهید یافت.
اگر می‌خواهید که آن‌ها را به صورت عادی ببینید بهتر است ملاقات‌های خود را خارج از فضاهایی که همیشه آن‌ها را دیده اید مثل مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه ببینید. وقتی که کراش شما از منطقه امن خود خارج شود به حالت طبیعی و عادی رفتار خواهد کرد.
سرگرمی جدیدی را شروع کنید
وقتی که کراش داشتن دائما شما را وسوسه می‌کند که به فرد مورد علاقه خود فکر کنید، شروع یک سرگرمی جدید بسیار حیاتی خواهد بود. به این ترتیب زمان بیشتری را به فعالیت خود فکر خواهید کرد و اگر در حال حاضر سرگرمی خاصی ندارید بهتر است سریعا درباره آن فکری بیندیشید. مثلا دیدن یک سریال جدید را شروع کنید، به باشگاه ورزشی بروید، به آشپزی غذاهای خارجی روی بیاورید. هر کاری که می‌تواند برای شما لذت و هیجان را فراهم کند مناسب خواهد بود.
رفتارهای کراش خود را در دیگران نیز ببینید
وقتی که به حرف‌ها و رفتارهای کراش خود فکر می‌کنید و خیال می‌کنید که بهترین فرد روی زمین را یافته اید، به این موضوع فکر کنید که دقیقا همان حرف‌ها و همان رفتارها را در چه افراد دیگری مشاهده کرده اید؟
با این کار می‌فهمید که آنقدر‌ها هم که فکر می‌کرده اید کراش شما فرد خاصی نخواهد بود و تشخیص چنین چیزی به تعادل رساندن احساسات شما کمک زیادی خواهد کرد.
کراش چیست

معنای کراش داشتن

یک مانترا برای خود بنویسید و تکرار کنید
جمله شعاری مانند «او هم به من خیلی علاقه مند است.» به شما کمک خواهد کرد تا قدرت احساسات خود را دوباره در دست بگیرید. وقتی که فکر می‌کنید کراش داشتن به معنای نادیده گرفتن خودتان است سعی کنید با بیان عباراتی که شما را در مرکز توجه و دنیای خودتان قرار می‌دهد دوباره در سر جای خود قرار بگیرید. بروی خودتان تمرکز کنید و این چنین طرف مقابل به تدریج رفتارهای شما را تایید و دنبال خواهد کرد.
با دوستان و افراد خانواده خود وقت بگذرانید
انرژی بیشتری برای افرادی که الان در زندگی شما حضور دارند بگذارید. کراش داشتن از شما انرژی می‌گیرد و دریافت انرژی بسیار کمی از آن خواهید داشت. پس بجای تمرکز بروی افرادی که واقعا در زندگی شما حضور و نقشی ندارند به افرادی فکر کنید که حضور دارند و خود را با خیالات اشتباه فریب ندهید.
برای جلوگیری از کراش داشتن به شکل غیر طبیعی مدیتیشن داشته باشید
وابستگی عاطفی، کراش داشتن، وسواس احساسی نسبت به دیگران وقتی بوجود می‌آید که کنترل ذهنی ضعیفی داشته باشید. یکی از راه‌های تقویت ذهن مدیتیشن خواهد بود. هر چقدر که شما بروی خودتان تمرکز کنید بهتر می‌توانید شرایط زندگی و احساسات و رابطه خود با دیگران را کنترل کنید.

با دوستان خود تماس بگیرید
کراش چیست
یکی دیگر از دلایل کراش داشتن و احساس وابستگی عاطفی شدید زمانی هست که شما به سختی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید و به سراغ احساست عاطفی ذهنی و خیالی خود می‌روید و به این صورت ارتباط نه تنها با دیگران قطع خواهد شد بلکه به درک اشتباهی از دیگران دست خواهید زد.
بجای اینکه بروی کسی کراش بزنید و ارتباط خود را با دیگران کاهش دهید، تلفن را بردارید و با دوستان مختلف خود تماس بگیرید و ارتباط خود را افزایش دهید.

کراش چیست

منبع: تکامل من

کراشم تویی یعنی چی

کراشتم یعنی چی

کراشم تویی به چه معناست

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *