گودبای پارتیجشن خداحافظی با مجردی

جشن خداحافظی با مجردی
جشن خداحافظی با مجردی جشنی است که برای شخصی که قرار است به زودی ازدواج کند گرفته می شود تا برای آخرین بار کارهایی که احتمالا نمی تواند بعد از ازدواج انجام دهد را در یک جشن به همراه دوستان نزدیک خود انجام دهد. معمولا این جشن ها به همراه انواع تفریحات است و همه سعی می کنند به فردی که می خواهد ازدواج کند خوش بگذرد و گاهی با نوشیدن شراب و رقص نیز همراه است.
معادل این جشن به انگلیسی:bachelor party
I just had some thoughts about the bachelorette party.
معادل این جشن به عربی: حفل تودیع العزوبیه:

همچنین بخوانید : ته تغاری یعنی چه ؟

حفله تودیع العزوبیه هی حفله تقام للمقدم على الزواج بعد فتره قصیره لیحصل على فرصته الأخیره کلیه لممارسه نشاطات قد لا توافق شریکه الجدید أو أحیانًا لقضاء بعض الوقت مع أصحابه. حفله تودیع العزوبیه ربما تحتوی نشاطات غیر معتاده بالنسبه للحفلات العادیه (حتى شرب الکحولیات ولعب القمار) کالذهاب إلى ناد تعرِ أو تأجیر راقصه تعرِ.
شبیه به این جشن در برخی شهرهای ایران نیز برگزار می شود
یکی از سنت‌هایی که در سایر نقاط ایران کمتر مشابه آن دیده می‌شود مراسمی است که یک شب قبل از عروسی یعنی همزمان با جشن حنابندان اجرا می‌شود و چون در خانه داماد برپاست، به آن حنابندان نمی‌گویند، چراکه حنابندان مخصوص مراسمی است که یک شب مانده به جشن عروسی در خانه عروس برگزار می‌شود. نام این مراسم که همزمان با حنابندان در خانه داماد برگزار می‌شود، در ترکی «ییقیناق» است به معنای گردهمایی. اهمیت این سنت از آنجاست که در آن داماد تمام دوستان دوره مجردی خود را دعوت می‌کند تا یک شب قبل از ازدواج و تأهل، با آنان و دنیای مجردی خداحافظی کند. این مراسم که عموما شلوغ‌تر و پرهیجان‌تر از سایر مراسم عروسی است، با استقبال بیشتری از سوی جوانان مواجه می‌شود. مصادف با این مراسم در خانه عروس سنت دیگری اجرا می‌شود و آن حنابندان است که در آن طایفه داماد طبقی از پیش آماده که حنا در آن قرار دارد به خانه عروس می‌برند و بر دستان عروس حنا می‌گذارند تا رنگ سرخ و نشان تاهل را بر دستان او بگذارند.

گودبای پارتی چیست

گودبای مجردی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *