درمان میگرن با داروی کتامینمیگرن - سردرد

علت سر درد مداوم

سردرد احتمالاً یکی از متداولترین دردهایی است که ما روزانه با آن درگیریم، و پاره ای از راههای خاص آن با اشکال و علل متعدد وجود دارد.

آنها به زیر شاخه های تنش، سردرد (عمومی ترین شکل آن)، سردرد میگرن و نوع دیگری از سردرد دسته بندی میشود
سردرد ناشی از انقباض ماهیچه های گردن در قسمت بالای سر (درست همانند تسمه ای که به طور محکم در اطراف سر بسته باشند)، روی پیشانی و بالای چشمان احساس می شود.
این نوع سردرد می تواند در هر موقعی رخ دهد اگر چه در بعد از ظهرها بیشتر متداول است و می تواند همه روزه تکرار شود اگر مرتباً به آن مبتلا می شوید، ریشه آن را باید در فشار روزانه خود دنبال کنید.
مشاوره ممکن است به حل مشکل شما کمک کند. تمرین استراحت به شما کمک خواهد کرد تا ماهیچه های گردنی را استراحت دهید، و فعالیت بدنی مخصوصاً شنا مفید خواهد بود.
باید تا حد ممکن وقت صرف کنید، به پشت دراز بکشید و برای مدتی چرت بزنید بدون اینکه کسی مزاحم شما شود.

درمان
درمانهای خاصی برای رهایی از سردرد وجود دارد. که از دیر باز رواج داشته است.
ماساژ یکی از آنهاست، توجه کنید که حتی الامکان برای این کار از یک دوست یا همسرتان برای مالیدن ماهیچه های پشت، گردن و اطراف شانه ها خواهش کنید.
این کار ممکن است شما را از درد رهایی بخشد.

در صورت عدم دسترسی به کسی برای ماساژ دادن، در هوای آزاد قدم بزنید، این طور در نظر خود مجسم کنید که تا حد ممکن بلند هستید، تصور کنید که سر شما با ریسمان ظریفی به آسمان و به بالای تاجی آویزان شده و این تصور را تقویت کنید که ریسمان به آرامی شما را بالا می کشد.
همزمان به استراحت شانه هایتان بیاندیشید اما حتما سرتان را مدام به عقب و جلو ببرید. به طوری که قدم می زنید به آرامی و عمیق نفس بکشید، به خود بگوئید که: شما با تنش را با هر نفسی که استنشاق می کنید از خود دور خواهید کرد.

وضعیت بدنی ضعیف، تنش سردرد را شدت می بخشد. اگر پشت میزنشین یا سرایدار هستید بررسی کنید که صندلی شما در ارتفاع درستی قرار گرفته باشد، بنابراین خودتان را مجبور کنید به هر شکل سنتی که احتیاج دارید نگهدارید. همچنین ملاحظه کنید که جمع ننشینید یا به خود فشار بیاورید
بلکه راحتی باید شما را تحت الشعاع قرار دهد؛ عینک سفت می تواند از سردرد جلوگیری کند.
سرانجام با فاصله و هر چند دقیقه از جای خود بلند شوید و خود را تکان دهید؛
سعی نکنید خود را در یک وضعیت ثابت نگهدارید که ممکن است درگیر انقباض گردن شوید. حرکت مدام و استراحت کوتاه همچنین توانایی شما را بهبودی می بخشد، بنابراین حتما آنها را انجام دهید.

تحت فشار احساسات غم انگیز، خستگی مفرط و ترس قرار گرفتن، اغلب موجب تنش ماهیچه های سر و گردن می شوند. اما برای حفظ احساسات خود سعی کنید به آرامی تا حد ممکن از آن فاصله بگیرید و با کلمات ملایم و آرامش دهنده با افراد سخن بگوئید و از روی صداقت از احساسشان بپرسید.
ممکن است دیگر احساس سردرد نداشته باشید، و این به شما اجازه می دهد تا به احساسات افسار گسیخته تان آزادی بدهید. اگر برای آن با مشکل روبرو شدید حتما درباره حالت و احساسات خود با مشاور یا روانشناس مشورت کنید؛ از این راه حتی امکان رهایی از سردرد وجود دارد.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *