خطر آب معدنی برای زنان بارداربارداری - آب معدنی

۵ توصیه برای بارداری در فصل گرما
سلامت نیوز/ در تابستان برای پیشگیری از کم‌آبی و به دلیل تعریق بیشتر مصرف بیشتر مایعات جزو ضروریات است. البته این مساله می‌تواند باعث افزایش حالت تهوع در خانم‌های باردار شود.
بارداری در فصل گرما
قدم به قدم به تابستان و فصل گرم سال نزدیک می‌شویم. گاهی اوقات تحمل گرمای این فصل سخت می‌شود. به ویژه خانم‌هایی که باردار هستند، بیش از بقیه افراد دچار سختی‌های تابستان می‌شوند. در این مقاله به نقل از زندگی آنلاین در این خصوص به خانم‌های باردار توصیه‌هایی شده است که بهتر است آن‌ها را جدی بگیرند.

کم شدن آب بدن
در تابستان برای پیشگیری از کم‌آبی و به دلیل تعریق بیشتر مصرف بیشتر مایعات جزو ضروریات است. البته این مساله می‌تواند باعث افزایش حالت تهوع در خانم‌های باردار شود. درصورتی که ۳ ماهه دوم و سوم بارداری با تابستان همزمان شود، از آنجا که سوخت‌وساز انرژی بدن بالاتر می‌رود، خانم‌های باردار ممکن است نسبت به اطرافیان بیشتر احساس گرما کنند و تحمل‌شان نسبت به گرما و محیط‌های بسته کمتر شود. اگر اواخر بارداری به تابستان بیفتد، چون تعریق بیشتر است میزان مایع اطراف جنین نیز کاهش می‌یابد و این مساله روی رشد و وزن جنین تاثیرگذار است. برای پیشگیری توصیه می‌شود بیشتر از روزهای معمولی مایعات مصرف کنید.

معجون‌های خنک
می‌توانید با آب انبه و لیموترش و آب معدنی، نوعی نوشیدنی خوش طعم آماده کنید. انبه سرشار از ویتامین C. و آهن است. اگر هم دوست داشتید می‌توانید برای خود بستنی درست کنید. با مخلوط کردن ماست بدون چربی، گردو و زغال اخته می‌توانید نوعی بستنی سرشار از امگا ۳، کلسیم، آنتی اکسیدان و فیبر درست کنید و در عین حال کم آبی بدنتان را هم جبران نمایید.

تورم
تورم بدن خانم‌های باردار به ویژه در ناحیه پا معمولاً در تابستان شدیدتر می‌شود. برای کاهش تورم، پاهایتان را هرازگاهی بالا نگهدارید، حتی وقتی درمحل کار خود هستید. پا‌ها را روی صندلی به شکل آویزان نگه ندارید و همچنین به مدت طولانی در یک‌جا ننشینید. می‌توانید با استفاده از روغن‌های مخصوص، پاهای خود را ماساژ دهید. اگر تورم بسیار شدید است با خوردن سبزی‌هایی، چون شاهی، کرفس، جعفری و یا مرکبات، از شدت تورم بکاهید.

مرطوب نگهداشتن بدن
از ظاهر خود خجالت نکشید و در روزهای گرم تابستان، به استخر بروید و شنا کنید. البته منظور شنای حرفه‌ای نیست، بلکه به صورت معلق هم در آب باشید و یا صرفاً در آب راه بروید هم کفایت می‌کند. با مرطوب نگهداشتن خود، حرارت بدنتان را تنظیم می‌کنید و در عین حال، تأثیر بسیار خوبی روی اعصابتان می‌گذارید.

دوری از تعریق
عرق سوز شدن به ویژه در ناحیه سینه و شکم میان خانم‌های باردار در فصل گرما، شایع است. خانم‌های باردار با کمترین فعالیت بدنی به شدت عرق می‌کنند و این مساله باعث عذاب و نارحتی آن‌ها می‌شود. همچنین در صورت رعایت نکردن بهداشت، دچار بیماری‌های پوستی و قارچی نیز می‌شوند. از طرفی گرما آب کیسه آب را کم می‌کند و باعث زایمان زودرس می‌شود.
برای پیشگیری ازاین وضعیت، در ساعات گرم روز، در خانه بمانید و استراحت کنید. همچنین لباس‌های نخی و روشن بپوشید. این رنگ‌ها شما را تا حدودی خنک نگه می‌دارند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *