سرطان پروستات و سن امید به زندگیسرطان پروستات

رابطه مستقیم سرطان پروستات و سن امید به زندگی

رئیس کمیته اورولوژیست های جوان، اظهارداشت: سرطان پروستات با سن امید به زندگی رابطه مستقیم دارد و هرچه سن جامعه بیشتر شود، خطر ابتلا به این بیماری افزایش می یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر فرزین سلیمان زاده در حاشیه برگزاری نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، گفت: این کمیته از حدود ۸ سال پیش به عنوان یکی از کمیته های دستیاری تشکیل شد که فلسفه تشکیل آن بر مبنای آن بود که ارولوژیست های جوانی که فارغ التحصیل می شوند بعد از اتمام تحصیل در شهرهای مختلف پراکنده نباشند و با و ساماندهی و انسجام فعالیت ها و تجارب خود را به انجمن منتقل کنند.
وی تصریح کرد: این کمیته که یکی از برجسته ترین و چشمگیرترین فعالیت های انجمن اورولوژی ایران است و بدون شک نقش بسیار بارز و برجسته در آموزش مدیران آینده اورولوژی کشور خواهد داشت. بدیهی است این کمیته زمینه رشد و تعالی، آموزش و پژوهش دستیاران اورولوژی کشور را فراهم کرده است.
سلیمان زاده افزود: در کنگره های قبلی کمیته ارولوژیست های جوان فعالیت های متفاوتی بر حسب شرایط خود داشته که گاهی با پنل مستقل و گاهی با شرکت در فعالیت هایی نظیر جمع بندی سخنرانی و مشارکت در پنل ها همراه با اساتید با تجربه حضور داشته است.
عضو هیئت مدیره انجمن اورولوژی ایران ادامه داد: امسال نیز علاوه بر پنل مستقل به ارایه جمع بندی سخنرانی های کنگره در صبح هر روز بر مبنای مطالب روز قبل را به عهده خواهد داشت.
سلیمان زاده افزود: امسال در نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران دو پنل خواهیم داشت که در خصوص یافته های جدید و تشخیص دقیق سرطان پروستات و تغییراتی که در درمان گزینه های تشخیصی بوجود می آید بحث خواهیم کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه سرطان پروستات در جوان ها بسیار کم است، تصریح کرد: سرطان پروستات با امید به زندگی رابطه مستقیمی دارد و هرچه سن جامعه بیشتر شود خطر ابتلا به این بیماری افزایش می یابد و به همین دلیل، مردان بالای ۵۰ سال نسبت به جوانان بیشتر به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند.
سلیمان زاده گفت: به نظر می رسد در کشورهایی مانند ایران و سایر کشورهای منطقه به دلیل تغییر شیوه زندگی شیوع این سرطان بیشتر شده باشد و درعین حال بهبود مراقبت های سلامت نیز باعث کشف موارد بیشتری از این بیماری و مراحل قابل درمان شده  در مسأله تشخیص اهمیت مضاعف پیدا کرده است.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *