استخدام پاسخگوی تلفن به عربی منشیاستخدام پاسخگوی تلفن به عربی منشی

استخدام منشی مسلط به زبان عربی در تهران
به یک نفر منشی مسلط به , زبان عربی با روابط عمومی بالا , و دارای سابقه کار نیازمندیم

تلفن: 66908670 – 66578521
————
آشنایی با شغل منشی / مسئول دفتر

اگر فردی منظم و متبحر در انجام کارهای دفتری هستید و دنبال کارهای خیلی تخصصی نیستید، شغل منشی گری یا مسئول دفتری برای شما مناسب است.

منشی در لغت به معنای ایجادکننده، بوجودآورنده و ابداع کننده‌ است. اما در کسب و کار و ادبیات روزمره منشی / مسئول دفتر به شخصی گفته می‌شود که توسط شخص یا سازمانی استخدام گردد و از عهده وظایفی چون تنظیم برنامه روزانه مسئول، توانایی تنظیم جلسه‌ها، نامه نگاری، تنظیم انواع گزارش‌ها از فعالیت‌های مختلف، کار با کامپیوتر و اینترنت و تایپ متون فارسی و انگلیسی برآید.

در برخی از شرکت ها نقش مسئول دفتر ها پر رنگ تر است و علاوه بر انجام وظایف قبلی به مدیریت امور داخلی شرکت، هماهنگی داخلی کارکنان و پاسخ به مراجعین تلفنی و حضوری نیز می پردازند.

به طور سنتی و در تمام دنیا خانم ها علاقه بیشتری برای انجام شغل منشی گری دارند. به عبارت بهتر خانم ها این شغل را بهتر از آقایان انجام می دهند و به همین دلیل درصد بیشتری از منشی ها را خانم ها تشکسل می دهند.

یک منشی خوب در این کار باید مهارت های نوشتاری و گفتاری بسیار خوبی داشته و در کار با کامپیوتر و تایپ متبحر باشد. همچنین منشی باید به جزئیات توجه کرده و بتواند فشار کاری زیاد را تحمل کند. اغلب منشی ها به صورت تمام وقت در محیط های اداری و دفاتر کار خصوصی مشغول فعالیت هستند.
وظایف منشی/مسئول دفتر

نگهداری مستندات و پیام های کاغذی و الکترونیکی
تنظیم و ثبت وقت ملاقات و جلسات مدیران
دریافت و رسیدگی به ایمیل های رسیده به حساب ایمیل عمومی شرکت
پاسخگویی به نامه ها و ایمیل های ارجاع شده از سوی مدیریت و سایر کارکنان
پاسخگویی به تلفن ها
کار با ماشین فکس، سیستم های تلفن و ویدئو کنفرانس و سایر تجهیزات اداری
تایپ نامه و تصحیح اشتباهات لغوی و گرامری آنها
کار با برنامه های کامپیوتری مانند Excel، Word، Access و سایر برنامه های نرم افزاری دفتری
و سایر وظایف عمومی و دفتری متناسب با نیازهای هر شرکت و حتی سلیقه مدیریت

دانش و مهارت مورد نیاز منشی/مسئول دفتر

مهارت های نوشتاری و گفتاری خوب – به دلیل ارتباط کاری زیاد با کارکنان شرکت (سازمان) و مخصوصا مدیریت ارشد
مهارت سازماندهی و مدیریت زمان – به دلیل مسئولت تنظیم زمان جلسات مدیریت و برقراری هماهنگی بین مدیران و مسئولین بخش های مختلف و …
مهارت در تایپ، کار با برنامه های مورد نیاز کامپیوتری
آشنایی با دستور زبان و نحوه نامه نگاری – زیرا در خیلی از شرکت ها نامه های اداری توسط منشی تایپ می شود.
دقت و توجه به جزئیات
توانایی تحمل فشار کاری زیاد و انجام به موقع کارها
توانایی کار تیمی – زیرا مسئول دفتر یا منشی در بسیاری از شرکت ها بیشترین ارتباط را با سایر افراد داخل یا خارج از شرکت بر عهده دارد و لازم است بتواند با آنها تعامل مثبت و سازنده ای داشته باشد.
رازداری – زیرا منشی نزدیکترین شخص به مدیر است و رازداری از ویژگی های مهم او برای مدیریت به حساب می آید.

بازارکار منشی/مسئول دفتر

شما به عنوان منشی می توانید در بخش اداری یا دفتری هر سازمان یا شرکت دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید. با کسب تجربه و مهارت بیشتر می توانید به رده های کارشناس یا مدیر اداری دست یابید.

در خصوص وضعیت بازارکار و میزان استخدام شغل منشی گری در ایران، آمار و ارقام دقیقی منتشر نشده است اما به طور کلی با توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی که به تبع آن فعالیت شرکت ها و سازمان ها افزایش یافته و کارآفرینی بهبود می یابد، نیاز اشخاص، شرکت ها و سازمان ها به کارکنان دفتری از جمله منشی نیز افزایش خواهد یافت.
وضعیت استخدام این شغل در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – یش بینی می شود میزان استخدام منشی بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۲ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال قبل، میزان استخدام منشی ها رشد منفی ۲۹ درصدی داشته و روند کاهشی در آینده برای آن پیش بینی می شود.
حقوق و درآمد منشی/مسئول دفتر

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال ۱۳۹۲ توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد منشی/مسئول دفتر در سمت های مختلف شغلی استخراج شده است.

برخی از سمت هایی که در این پژوهش برای منشی/مسئول دفتر در نظر گرفته شده اند شامل منشی، مسئول دفتر، اپراتور، کارمند اداری، بایگانی،مسئول دفتر مدیرعامل و … می باشند که یک منشی/مسئول دفتر می تواند در هر یک از آنها استخدام شده و فعالیت نماید.

برای منشی/مسئول دفتر در هر سمت حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است. به عنوان مثال یک منشی/مسئول دفتر در اواخر سال ۱۳۹۲، حداقل درآمد ۵۰۰۰۰۰ تومان، حداکثر درآمد ۱۳۰۰۰۰۰ تومان و متوسط درآمد ماهیانه ۸۰۰۰۰۰ تومان را داشته است.
درآمد این شغل در برخی از کشورهای جهان

استرالیا – میزان متوسط درآمد سالیانه در این شغل ۴۷.۳۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – میزان متوسط درآمد سالیانه برای افراد تازه کار بین ۱۷.۰۰۰ تا ۲۱.۵۰۰ دلار، برای افراد با تجربه بین ۲۳.۰۰۰ تا ۲۹.۰۰۰ دلار و برای منشی های خصوصی و با وظایف خاص تا ۳۸.۰۰۰ دلار می باشد.
شخصیت های مناسب این شغل منشی

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.
منبع: ای استخدام

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *