دکتر شادنوش سمنانشادنوش

عیادت رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بیمار مبتلا به MS

در پی انتشار خبر” نور امید را به چشم فرزندم برگردانید/بیماران ام اس؛ چشم انتظار حمایت مسئولان”  در شبکه اطلاع رسانی مرآت، دکتر شادنوش رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای پیگیری و بررسی دقیق تر جهت حل مشکل خانواده غلامی به دیدار آنها رفت.

در این دیدار دکتر عبدالله پور رییس بیمارستان کوثر و بهمنش معاون مدیریت درمان استان سمنان و مسئولین انجمن ام اس استان سمنان، شادنوش را همراهی کردند.

رییس علوم پزشکی سمنان ابتدا  درخصوص وضعیت همسر و فرزند این خانواده سوالاتی را پرسید و در روند مسائل قرار گرفت.

شادنوش ضمن استماع مشکلات این خانواده و بررسی روند درمان بیماری آقای غلامی و پسرش از مدیران حاضر در جمع خواست تا کمک کنند مسائل این خانواده مرتفع شود.

وی درخصوص درمان چشم فرزند این خانواده گفت: عصب مربوطه به بینایی له شده است که نمی تواند ببیند و وقتی عصب مربوطه له شده باشد کاری نمی شود کرد.

شادنوش در ادامه اظهار کرد: دکتر جدیدی یکی از بهترین چشم پزشکان در کشور است که از وی می خواهیم که دوباره وی را معاینه کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه بیمارس ام اس بیماری پنهان است، گفت: باید زود در جهت تشخیص آن بروند تا پیشرفت نکند.

وی با انتقاد از اینکه اطلاع رسانی در سطح جامعه درخصوص بیماری ام اس بسیار ضعیف است، افزود: باید فرهنگ سازی در این زمینه صورت گیرد تا زودتر در جهت درمان خود اقدامات لازم را انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به ام آر آی هایی که باید این بیماران انجام دهند، افزود: مرکز ام ار ای دامغان که یکی از دستگاه های دولتی در بیمارستان استان است در حال تجهیز می باشد که به زودی افتتاح خواهد شد.

شادنوش همچنین تصریح کرد: افراد ام اس می توانند با مراجعه به این مرکز می توانند هزینه های کمتری را پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: باید بار را از دوش خانواده های بیماران ام اسی برداشت و خیرین نیز باید در این جهت حمایت های لازم را داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه بیماران ام اس هزینه های سنگینی متحمل می شوند و قطعا دولت به تنهایی نمی تواند تمام مشکلات آنان را حل کند، گفت:  باید تلاش کنیم تا فرهنگ همیاری و کمک به افراد نیازمند در جامعه گسترش یابد.

بهمنش معاون مدیریت درمان استان سمنان و عبدالله پور رییس بیمارستان کوثر سمنان در این دیدار درخصوص درمان این خانواده قول هایی دادند که بزودی تحقق پیدا خواهد کرد.

غلامی از بهکاران بیمارستان فاطمیه سمنان در سال ۸۳ بود که  ۱۲ سال پیش به بیماری ام اس مبتلا شد و از سال ۹۰ تا کنون نیز دارای زندگی نباتی شده است.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *