دانلود کتاب عربی - التحرير الأدبي دراسات نظرية ونماذج تطبيقيةدانلود کتاب عربی - التحریر الأدبی دراسات نظریه ونماذج تطبیقیه

دانلود کتاب عربی –  التحریر الأدبی دراسات نظریه ونماذج تطبیقیه

برای دانلود مستقیم اینجا کلیک کنید
عنوان الکتاب: التحریر الأدبی دراسات نظریه ونماذج تطبیقیه
المؤلف: حسین علی محمد
ماده التحریر الأدبی ماده حدیثه النشأه دخلت إلى مناهج الجامعات العربیه لتسد نقصاً فی تکوین الطلاب اللغوی والأدبی، ولتساعد على اتقان التحریر والقدره على الکتابه السلیمه. یحاول المؤلف من خلال هذا الکتاب تقدیم خلاصه دقیقه للقواعد العلمیه للغه العربیه، بما یعین الطالب على استذکارها، وتطبیقها فی ممارساته العملیه کتابهً وإبداعاً. ویأتی هذا الکتاب خلاصهً لخبره طویله فی تدریس ماده “التحریر الأدبی” وفی الممارسه الفعلیه للکتابه الأدبیه.

ادب یا ادبیات عبارت است از آن‌گونه سخنانی که از حدّ سخنان عادی، برتر و والاتر بوده‌است و مردم، آن سخنان را در میان خود، ضبط و نقل کرده‌اند و از خواندن و شنیدن آن‌ها دگرگون گشته و احساس غم، شادی یا لذّت کرده‌اند.[۱] در باور همگانی ادبیات یک تیره یا ملت برای نمونه مجموعه متن‌هایی است که آثار ماندگار و برجسته پیشینیان آن تیره و ملت را تشکیل می‌دهند. یکی از طبقه‌بندی‌های مشهور و پرکاربرد متن‌های ادبی، طبقه‌بندی دوگانه‌ایست که بر اساس آن متن‌ها به دو گونهٔ اصلی شعر و نثر تقسیم می‌شوند. این طبقه‌بندی سنت دیرینه‌ای در سخن شناسی، زبان فارسی و ادبیات جهان دارد. سخنوران و فیلسوفان از دیرباز در پی پررنگ کردن خط ظریف میان این دو و ارایه تعریفی فراگیر و تمیزدهنده از شعر و نثر بوده‌اند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *