تارزان به زبان عربی

دانلود و مشاهده فایل ویدئویی  تارزان به زبان عربی قسمت اول – یادگیری زبان عربی

 

مشاهده از قسمت بالا

دانلود از اینجا

 


تارزان (به انگلیسی: Tarzan) شخصیتی خیالی است که نویسنده‌ای آمریکایی به نام ادگار رایس باروز او را خلق کرده است.

تارزان پسر نجیب‌زاده‌ای انگلیسی است که در کودکی در جنگل‌های آفریقا گم شده و به وسیلهٔ بوزینهای به نام منگانی پرورش یافته است. او که اینک انسانی وحشی است مانند حیوانات غذا می‌خورد و مانند آنها حرف می‌زند و مانند میمون بر روی شاخه زندگی می‌کند. تا اینکه چند محقق او را به دنیای انسان‌ها می‌برند و کم‌کم مانند آن‌ها زندگی می‌کند.

امروزه از تارزان در کارتون، فیلم، اسباب‌بازی و… یک قهرمان ساخته شده است. دوست‌داران اصلی تارزان کودکان هستند.
تارزان در سینما و تلویزیون

بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها بیش از ۲۰۰ عنوان فیلم سینمایی و تلویزیونی را فهرست کرده است که مابین سالهای ۱۹۱۸ تا ۲۰۱۴ میلادی ساخته شده‌اند. اولین فیلم تارزان، یک فیلم صامت بود و اولین بازیگری که نقش بزرگسالیِ تارزان را بازی کرد، المو لینکلن بود که در ۱۹۱۸ میلادی، در فیلم «تارزان، فرزند گوریل‌ها»، این نقش را ایفا کرد. با ابداع صدابرداری و صداگذاری و گسترش فیلم‌های ناطق، ساختِ فیلم‌های تارزان نیز مابین دههٔ ۳۰ تا ۶۰ میلادی، شکوفایی بیشتری یافت که معروف‌ترین آنها، «تارزان، مرد گوریلی» با بازیگری قهرمان شنای المپیک «جانی ویسمولر» بود که در فیلم‌هایش چهرهٔ یک وحشی نیک را به تصویر درآورد که به سختی انگلیسی صحبت می‌کند؛ برخلاف آن اشراف‌زادهٔ بافرهنگی که در رمان ادگار رایس باروز آمده است.

فهرستی از بازیگرانی که در نقش تارزان ظاهر شده‌اند، به ترتیب سال ساخت و انتشار فیلم‌ها، در جدول زیر آمده است. در این فهرست، صداپیشگان کارتون‌های تارزان یا نمایشنامه‌های رادیویی آن و نیز، بازیگرانی که در فیلم‌های طنز یا هجوگونهٔ تارزان بازی کرده‌اند، نیامده است و صرفاً دربرگیرندهٔ فیلم‌ها و سریال‌های جدی درباره تارزان است که برپایه داستان مشهور ادگار رایس باروز ساخته شده‌اند.

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *