وضعیت واتس آپ به زبان عربی - متن عربی برای وضعیت واتس آپموبایل - شبکه مجازی - واتساپ

همین الان برنامه WhatsAPP خود را پاک کنید/ اطلاعات شما در معرض خطر است

به گزارش خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه  WhatsAPP  یک برنامه پیام رسان برای تلفن های هوشمند است که در ۱۹ فوریه سال ۲۰۱۴ توسط شرکت فیسبوک خریداری شد. این برنامه در آپدیت جدید خود قابلیت رمزگذاری End –to- End (مبدا تا مقصد) را افزوده است. WhatsAPP روز سه شنبه با انتشار سیاست جدید خود اعلام کرد قصد دارد با دادن اطلاعات بیشتری از کاربران خود به شبکه های اجتماعی به فیسبوک اجازه دهد تا از شماره های تلفن افراد برای دادن پیشنهاد دوستی استفاده کند.

 

این شرکت در بیانیه خود آورده است که این روش یک معیار مناسب برای آگاهی از تعداد کاربران فعال این برنامه و همچنین بهترین راه برای مبارزه با Spam ( هرزنامه) خواهد بود. همچنین واتس اپ گفته است با انجام این تغییر امکان دوست یابی برای کاربران فیسبوک راحت تر خواهد شد و از طرفی تبلیغات مرتبط و مورد علاقه کاربران برای آنها به نمایش در خواهد آمد. بنا به اعتقاد واتس اپ این تغییر باعث ارتقا عملکرد این برنامه و به همکاری بهتر با فیسبوک خواهد انجامید.

مطمئنا تعداد زیادی از کاربران واتس اپ با سیاست جدید این شرکت مخالف خواهند بود چرا که باید نگران این مسئله باشند که شماره های آنها در اختیار افراد ناشناس قرار بگیرد. این درحالی است که  واتس اپ پیشتر وعده داده بود که  سیاست این شرکت در خصوص حریم خصوصی تغییر نخواهد کرد. با این وجود به نظر می رسد با انجام این تغییر در روز های آینده شماره های افراد و برخی اطلاعات آنها با فیسبوک به اشتراک گذاشته خواهد شد و هیچ راهی برای توقف آن وجود ندارد.

منبع:Mirror

 

حریم خصوصی و امنیت در DNA ما جریان دارد

ار روز نخست، ما واتساپ را ساختیم تا شما بتوانید با دوستان خود در ارتباط باشید، هنگام وقوع بلایای طبیعی، اطلاعات حیاتی رد و بدل کنید، با اعضای جدا از خانواده ارتباط مجدد برقرار کنید، یا در جستجوی زندگی بهتر باشید. بعضی از مهمترین لحظه های شما از طریق واتساپ به اشتراک گذاشته می شود، و به همین دلیل ما در آخرین نسخه خود رمز گذاری سرتاسری پیامها را ساختیم. هنگام رمز گذاری سرتاسری، پیامها، عکسها، فیلمها، پیامهای صوتی، اسناد و تماسها ی شما محافظت شده اند تا به دستهای نا باب نیفتند.
امنیت به طور پیش فرض

رمز گذاری سرتاسری واتساپ وقتی امکان دارد که شما و کسانیکه به آنها پیام می دهید روی آخرین نسخه واتساپ باشید. بسیاری از برنامه های پیام رسان، پیام های شما را فقط یک طرفه و بین شما و خودشان رمز گذاری می کنند، اما در رمز گذاری سرتاسری واتساپ فقط شما و طرف دیگر مکالمه می توانید آنچه ارسال می شود را بخوانید، و نه هیچکس دیگر در این میان، حتی واتساپ قادر به خواندن آن نیست. این به علت آن است که پیامهای شما با یک قفل محافظت شده اند، و فقط شما و گیرنده پیام شما کلید مخصوص باز کردن این قفل و خواندن آنها را دارد. برای حفاظت بیشتر، هر پیامی که ارسال می کنید قفل و کلید خودش را دارد. همه اینها به طور اتوماتیک اتفاق می افتد: نیازی به انجام تنظیمات خاص یا چت مخفی برای امن بودن پیامهایتان نیست.
به رایگان صحبت کنید

تماس واتساپ به شما امکان می دهد با خویشان و دوستان خود، حتی اگر در کشور دیگری باشند، به رایگان صحبت کنید. درست مانند پیامهایتان، تماس واتساپ نیز رمز گذاری سرتاسری شده است و واتساپ و طرفهای ثالث قادر به شنیدن آنها نیستند.
پیامهایی که با شما می مانند

پیامهای شما باید همیشه در دسترس شما باشند. به همین دلیل واتساپ پیامهای شما را پس از تحویل در سرور های ما ذخیره نمی کند، و رمز گذاری سرتاسری یعنی واتساپ و طرفهای ثالث به هر حال نمی توانند آنها را بخوانند.
خودتان ببینید

واتساپ به شما امکان می دهد چک کنید آیا تماسها و پیامهای شما رمز گذاری سرتاسری شده اند یا خیر. کافیست در صفحه اطلاعات مخاطب یا گروه شاخص آن را ببینید.
جزئیات را بدانید

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *