تایپ عربیاینترنت - کامپیوتر - لب تاب

عدم تغییر فونت فایل ورد در کامپیوترهای دیگر

در این روش فونت های استفاده شده به فایل می چسبد و در همه کامپیوترها اجرا می شود و دیگر نیازی به نصب فونت نیست

يکي از مشکلاتي که کاربران آفيس مايکروسافت زياد با آن مواجه مي شوند، اين است که يک فايل متني را در word و يا powerpoint با يک رسم الخط مشخص و ساختاري ويرايش شده آماده مي کنند اما متاسفانه وقتي آن را روي يک رايانه ديگر اجرا مي کنند متوجه مي شوند تمام تنظيمات متن از نظر فونت و سايز به هم ريخته است.

همان طور که مي دانيد بروز اين مشکل به اين دليل است که روي رايانه تان از فونتي استفاده کرده ايد که روي سيستم دوم وجود ندارد. براي اين مشکل راه حل هاي مختلفي پيشنهاد شده به عنوان مثال يکي از معمول ترين راه حل ها تبديل فايل متني به pdf است اما در اين روش اگر بخواهيد فايل خود را در سيستمي ديگر مورد ويرايش قرار دهيد باز هم با مشکل مواجه خواهيد شد. مجموعه نرم افزارهاي آفيس مايکروسافت از نسخه 2007 به بعد مجهز به قابليتي است که اين مشکل را به راحتي رفع مي کند و به شما امکان حفظ ثبات فونت ها بدون استفاده از راهکارهاي پيچيده را مي دهد.

بدين منظور پس از اين که متن خود را تايپ و در آن از فونت هاي مختلف استفاده کرديد، در سمت چپ و بالاي نرم افزار Word يا PowerPoint، وارد منوي اصلي شويد و سپس در قسمت پاييني و سمت راست اين منو، روي گزينه Word Options کليک کنيد.

پنجره اي باز مي شود که در آن بايد از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document ، تيک گزينه Embed fonts in the file را فعال کنيد؛ با انتخاب اين گزينه تمام قلم هاي به کار رفته در متن شما هنگام ذخيره سازي، به فايل مي چسبد و در هر سيستم ديگري که آن را باز کنيد، بدون هيچ مشکلي نمايش داده مي شود.همچنين توجه کنيد که در اين بخش گزينه اي با عنوان Do not embed common system fonts وجود دارد که بهتر است تيک آن را نيز بزنيد. درغير اين صورت، تمام قلم هاي پيش فرض سيستمي نيز به فايل مي چسبد و در نتيجه حجم فايل نهايي بسيار زياد مي شود.
منبع: کینگ آی تی
چطور فونت فایل ورد تغییر نکند – حفظ تنظیمات فایل ورد در کامپیوتر کافی نت
تغییر فونت در هنگام پرینت

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *