گردنه بشم کجاست

گردنه بشم کجاست
گردنه کوهستانی بَشم در ۱۵ کیلومتری کوه‌های بَشم و در مسیر سمنان به فیروزکوه قرار دارد. از طریق ۲ مسیر که از این گردنه می‌گذرد، می‌توانید به استان مازندران و شهر ساری برسید. به دلیل کوهستانی بودن گردنه بشم در فصول سرد سال، چارقدی سپید از برف به سر می‌کند و مناظر بی‌بدیلی را می‌آفریند..
گردنه ناحیه‌ای از خط‌الرأس کوه است که کمترین ارتفاع را نسبت به دو قله دو طرف آن دارد. برای گذشتن از یک سمت رشته کوه به طرف دیگر معمولاً باید از گردنه‌ای گذشت.

به سخن دیگر پایین‌ترین نقطه تماس میان خط الرأسهای دو کوه را گردنه می‌خوانند. در دو سوی گردنه عموماً دو دره از هر دو سوی کوه سرازیر می‌شوند که به موجب آن گردنه دیسه‌ای همانند زین اسب پیدا می‌کند.

چهل گیاه چیست ؟ ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ انفیه دان چیست ؟ انفیه چیست ؟ ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ ویروس HPV چیست ؟ ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ داستان ابرهه ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ فریب زندگی اسلایسی را نخوریم ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ گرخیدن به چه معناست

گردنه بشم کجاست

شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

تبلیغات در سایت های عربی

ش دی ۱۵ , ۱۳۹۷
تبلیغات در سایت عربی اگر به دنبال تبلیغ محصولات خود در سایت های عربی هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۴۷۸۹۶۴۹ امکان ارتباط از طریق واتساپ وجود دارد مشاوره و تبلیغ در سایت های کشورهای عربی در کشورهای عربی از جمله عراق، امارات، عمان و …. سایت هایی مانند سایت […]
سفارش تبلیغ در کشورهای عربی

خدمات شرکت ناسار