آزمون مدرسی معارف اسلامی دانشجوی دکتری مدرسی معارف اسلامی پذیرش می شود

فراخوان آزمون متمرکز داوطلبان امامت نماز جمعه

فراخوان آزمون متمرکز داوطلبان امامت نماز جمعه
معاون جذب و گزینش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از برگزاری آزمون متمرکز داوطلبان امامت نماز جمعه از میان طلاب و فضلای حوزه علمیه در نیمه اول بهمن در قم خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین رضوانی نسب معاون جذب و گزینش شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در گفت‌ وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم از برگزاری آزمون متمرکز داوطلبان امامت از میان طلاب و فضلای حوزه علمیه در نیمه اول بهمن در قم خبر داد.

معرفی حسابدار مسلط به زبان عربی

معرفی نیروی مسلط به لهجه عراقی ( عربی)

استخدام راننده همراه گردشگر مسلط به زبان عربی


وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و ضرورت ارتقای کیفیت و شکوفایی نمازجمعه گفت: در شرایط حساس کنونی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تضعیف نهادهای دینی و انقلابی را در دستور کار خود قرار داده اند باید ضمن تقویت این جایگاه از نیروهای جوان و بومی در استان‌ ها و شهرستان ‌ها بیشتر بهره بگیریم.

رضوانی‌نسب، استفاده و به‌کارگیری از نیروهای جوان و انقلابی را از اولویت ‌ها و سیاست ‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در دوره جدید برشمرد و افزود: این آزمون مختص آن دسته از طلاب و فضلای حوزه علمیه است که در گذشته ثبت نام کرده و پرونده آن‌ها در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور تکمیل شده است.

معاون جذب و گزینش ائمه جمعه سراسر کشور خاطرنشان کرد: آشنایی با قرآن و حدیث، تاریخ اسلام و تشیع، عقاید، آشنایی با مبانی انقلاب و دیدگاه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، آشنایی با جهان اسلام، احکام، اطلاعات عمومی از موضوعات و سرفصل‌های این آزمون به‌شمار می‌آید.

وی یادآور شد: تحریرالوسیله( بخش صلاه جمعه، صوم، خمس و زکات)، کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» مقام معظم رهبری، کتاب عقاید و معارف انتشارات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم جلد ۳، ۴، ۵ و ۶، کتاب انسان ۲۵۰ ساله برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری، جزوه آشنایی با مکتب فکری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، مقاله مبانی و اصول روابط بین‌الملل در اسلام، قانون اساسی و تاریخ اسلام رسولی محلاتی از منابع این آزمون انتخاب شده است.

رضوانی‌نسب با بیان اینکه جذب و پذیرش ائمه جمعه در شورای سیاستگذاری به زمان خاصی محدود نیست، تصریح کرد: آن دسته از طلاب و فضلای حوزه علمیه که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند برای نام‌نویسی به دفتر شورای سیاستگذاری در تهران به آدرس خیابان جمهوری، خیابان کشور دوست، کوچه عطارد، پلاک ۴ و در قم به نشانی بلوار شهید صدوقی، بلوار حضرت ابوالفضل، پلاک ۱۰۳ مراجعه کنند.

معاون جذب و گزینش حداقل داشتن ۳۰ سال و حداکثر ۶۰ سال، دارای پرونده فعال در مراکز مدیریت حوزه علمیه، اتمام سطح سه حوزه علمیه، سلامت جسمانی و گذراندن حداقل دو سال درس خارج از شرایط اولیه برای گزینش در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام کرد و افزود: فضلای حوزه علمیه پس از ثبت نام و تکمیل پرونده در شورای سیاستگذاری در آزمون کتبی شرکت خواهند کرد و پس از آن مراحل مصاحبه علمی انجام می‌گیرد که با گذارندن مراحل مختلف، وارد عرصه امامت جمعه می‌شوند.

You may also like

You may also like

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com