لانگ و پارول چیست - فردینان دوسوسور - معنای لانگ و پاروللانگ و پارول چیست - فردینان دوسوسور - معنای لانگ و پارول

امکان شرکت در آزمون زبان عربی دانشگاه آزاد به جای انگلیسی در رشته های انسانی دوره دکتری
دانشگاه آزاد اسلامی امکانی را فراهم کرده تا دانشجویان دوره دکتری برخی از رشته‌ها که زبان تخصصی‌شان عربی است در آزمون مهارت‌های عربی شرکت کنند.

به گزارش آنا، دانشجویان دوره دکتری همه دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی باید در زمان تحصیل خود حد قابل قبولی از زبان انگلیسی را ارائه دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی امکانی را فراهم کرده تا دانشجویانی که زبان تخصصی‌شان عربی است بتوانند در آزمون زبان عربی شرکت کرده و در صورت قبولی آن را به عنوان نمره زبان دوره دکتری ارائه دهند.

دانشجویان رشته‌های تاریخ تشیع، دکتری تاریخ (گرایش تاریخ ایران بعد از اسلام و گرایش تاریخ اسلام)، الهیات و معارف اسلامی (تمامی گرایش‌­ها)، زبان و ادبیات عربی (تمام گرایش­‌ها)، علوم قرآن و حدیث، عرفان اسلامی و اندیشه­‌های امام خمینی (ره)، فقه و مبانی حقوق اندیشه­‌های امام خمینی (ره)، فقه و حقوق خصوصی، فقه وحقوق جزا، تصوف و عرفان اسلامی، مدرسی معارف اسلامی، کلام اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، حکمت متعالیه، ادیان و عرفان و عرفان اسلامی است.

حدنصاب نمره لازم برای این آزمون معادل ۶۰درصد از نمره کل خواهد بود.

سؤالات این آزمون شامل ۲۵ سؤال تستی دستور زبان، ۳۵ سؤال تستی مهارت خوانش متون، ۲۵ سؤال تستی مهارت نگارش و ۱۵ سؤال تستی واژگان است.

آزمون مهارت‌های زبان عربی در روز جمعه ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان شرکت در این آزمون می‌توانند از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تا روز پنج‌شنبه ۶ دی‌ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

آزمون تافل عربی دانشگاه آزاد

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *