دانلود کتابکتاب فروشی

دانلود کتاب مدارس کشورهای عربی

دانلود کتاب القراءه للصف الأول الابتدائی

برای دانلود مستقیم و رایگان کتاب اینجا کلیک کنید

کتاب درسی عربی کشورهای عربی

کتاب عربی مقطع ابتدائی عراق

مهارت خواندن
مهارت خواندن چیست و چگونه میتوان بهتر مطالعه کرد؟
کارشناسان در سراسر جهان همیشه تاکید بر این موضوع داشته اند که یکی از حساس ترین نیازها برای یادگیری در زندگی امروز مهارت خواندن میباشد که باید توسط دانش آموزان جدی گرفته شود.مهارت خواندن در اینکه در تمامی موارد تحصیلی به موفقیت برسیم به ما کمک زیادی میکند و سبب میشود رنگ و بوی موفقیت را احساس کنیم.

علی‌رغم اینکه بسیاری از کارشناسان می‌گویند، مهارت در خواندن یکی از مهم‌ترین نیازهای یادگیری دانش آموزان در زندگی امروز است و به نوعی پایه مشترک موفقیت در همه زمینه‌های تحصیلی به شمار می‌آید، اما به نظر می‌رسد این موضوع هنوز در بسیاری از مدارس جدی گرفته نشده و اولیای مدرسه بهای چندانی به آن نمی‌دهند، این در حالی است که سواد خواندن به عنوان یک مهارت کلان زبانی باعث دستیابی انسان به تجارب متعدد و مختلف می‌شود.

مهارت خواندن را اینگونه تعریف می کنند: «خواندن در برگیرنده مجموعه ای از مهارت هاست که پایه مشترک موفقیت در همه زمینه‌های تحصیلی می‌شود. محور اصلی سوادآموزی، خواندن است و از هرکسی انتظار می‌رود که خواندن و نوشتن را بداند اکثر کودکان به شوق یادگیری خواندن به مدرسه می روند و تحصیلات رسمی خود را با خواندن و نوشتن شروع می‌کنند. هدف نهایی از کسب توانایی خواندن، رسیدن به مرحله‌ای است که فرد بتواند نوشته‌ای را بخواند، آن را نقد و بررسی کند و درنهایت به نیازی از نیازهای خود پاسخ گوید.»عدم توجه به این موضوع تنها به معلمان اختصاص نمی یابد، بلکه سهل انگاری برخی از والدین در این زمینه را هم باید به آن اضافه کرد.

برای جنین‌تان لالایی بخوانید
این موضوع را نگین درخشنده که سال‌هاست با دانش آموزان سر و کار دارد و همچنین عضو شورای کتاب کودک است تایید می کند؛ آنجا که در گفت و گو با اصفهان زیبا می‌گوید: «متاسفانه بسیاری از خانواده ها فکر می‌کنند که مهارت خواندن فقط از پایه اول دبستان شروع می شود، در صورتی که اینطور نیست و مادر از همان موقعی که جنین در شکمش است، باید به این موضوع اهمیت دهد. برای مثال، خواندن لالایی، قرآن، کتاب و … در دوران بارداری می تواند در تقویت مهارت خواندن در کودکان تاثیر بسزایی داشته باشد؛ چرا که شنیدن اولین حسی است که در جنین شکل می گیرد.»اینگونه که او می‌گوید: «روان‌شناسان کودک ثابت کرده اند که کودک در زمان تولد با افرادی که صدایشان را شنیده است، ارتباط بهتر و قوی تری برقرار می‌کند؛ چون آن صداها برایش آشناتر هستند، بنابراین والدین مهم ترین آموزگار برای کودک خودشان هستند و موفقیت فرزندانشان در گرو نقشی است که آنها ایفا می کنند.» درخشنده می افزاید:« این پدر و مادر هستند که نخستین واژه ها را به فرزند خود هدیه و اینگونه کودکشان را با ساختار اصلی زبان آشنا می‌کنند. والدین نباید این نکته را فراموش کنند که پشت چهره غیرفعال نوزاد یک مغز فعال وجود دارد که با آواهای دوست داشتنی زبان، ترانه ها و صداها تغذیه می شود.»

دانلود کتاب مدارس کشورهای عربی

همچنین بخوانید: ترجمه داستان کوتاه به عربی

By شرکت ناسار - تجارت با عراق

دکتر حبیب کشاورز عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان - گروه زبان و ادبیات عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *